Darmowa
dostawa rowerów
4.9/5.0
Ocena na Opineo
Rowerowy
pakiet korzyści
Korzystne
raty lub leasing
Bezpieczne
płatności online
Rower trekkingowy Romet Gazela 26 1 2022 - biało-złoty
Rower trekkingowy Romet Gazela 26 1 2022 - biało-turkusowy
Rower trekkingowy Romet Gazela 2 2022 - szary-fioletowy
Rower trekkingowy Romet Gazela 3 2022 - biało-złoty
Rower trekkingowy Romet Gazela 3 2022 - grafitowy-granatowy
Rower trekkingowy Romet Gazela 2022 - czarno-żólty
Rower trekkingowy Romet Wagant 2 2022 - czarno-czerwony
Rower trekkingowy Romet Wagant 2 2022 - grafitowy-żółty
Rower trekkingowy Merida Freeway 9300 Disc Man 2021 - grafitowy-szary
Rower trekkingowy Merida Freeway 9200 Disc Lady 2021 - biało-niebieski
Rower trekkingowy Romet Gazela 4 2022 - biało-żółty
Rower trekkingowy Romet Gazela 1 2022 - biało-niebieski
Rower trekkingowy Romet Gazela 1 2022 - grafitowy-zielony
Rower trekkingowy Romet Wagant 4 2022 - czarno-biały
Rower trekkingowy Romet Wagant 4 2022 - zielony-grafitowy
Rower trekkingowy Romet Wagant 2022 - srebrno-czerwony
Rower trekkingowy Romet Wagant 2022 - czarno-żólty
Rower trekkingowy Merida Freeway 9500 Disc Lady 2021 - czarno-szary
Rower trekkingowy Romet Gazela 5 2022 - czarno-niebieski
Rower trekkingowy Romet Gazela 5 2022 - biało-srebrny
Rower trekkingowy Romet Wagant 7 2021 - czarny-szary
Rower trekkingowy Merida Freeway 9200 Disc 2021 - czarno-szary
Rower trekkingowy Romet Gazela 6 2022 - brązowy
Rower trekkingowy Romet Gazela 6 2022 - bordowy
Rower trekkingowy Romet Wagant 3 2022 - czarno-turkusowy
Rower trekkingowy Romet Wagant 3 2022 - czarno-złoty
Rower trekkingowy elektryczny Ecobike MX500 2022-20cali-bateria 17,5AH
Rower trekkingowy elektryczny Romet Gazela RM 2022 - biały-czarny
Rower trekkingowy Romet Wagant 5 2022 - granatowy
Rower trekkingowy Romet Wagant 5 2022 - srebrno-grafitowy
Rowery trekkingowe, turystyczne, trekking – Internetowy sklep rowerowy Rowerzysta.pl
Rowery trekkingowe zostały stworzone do uprawiania zaawansowanej turystyki rowerowej. Zostały zaprojektowane pod kątem przemierzania długich tras w zróżnicowanym terenie. Stanowią więc idealny typ roweru dla tej grupy rowerzystów, którzy nie wyobrażają sobie dnia bez jazdy i pełnymi garściami chcieliby czerpać z tego przyjemność.
Budowa roweru trekkingowego
Rama dzisiejszego roweru trekkingowego prawie zawsze zbudowana jest ze stopu aluminium. Ma to zapewnić niską wagę przy zachowaniu odpowiedniej sztywności. Geometria ramy pozwala zachować wyprostowaną sylwetkę, aby wielogodzinna jazda była jak najmniej odczuwalna dla naszego kręgosłupa. Wygodną postawę zapewnić ma także zastosowanie ergonomicznej, profilowanej kierownicy i regulowanego mostka w rowerze trekkingowym.
Rozmiary ram dostosowane są praktycznie do każdego wzrostu. Możemy znaleźć rozmiary od 15 cali z kołami 26" aż do 23" z 28-calowymi obręczami.
Z przodu roweru trekkingowego znajdziemy amortyzator o skoku 50-65 mm. Jest on wystarczająco skuteczny w niwelowaniu nierówności. W niektórych przypadkach (najtańsze modele albo te najwyższej klasy) w miejscu amortyzatora przedniego będzie sztywny widelec.
Rowery trekkingowe wyposażone są zazwyczaj w koła 28-calowe. Co ciekawe, obręcz ma identyczną średnicę jak koło 29 cali w rowerze górskim, różnica tkwi wyłącznie w wysokościach opon. Zastosowanie takiej wielkości kół ma za zadanie zapewnić jak najlepsze właściwości jezdne rowerów turystycznych. Duże koła są szybkie i wymagają włożenia mniejszej ilości energii, aby utrzymać prędkość jazdy. Dobrze radzą sobie przy pokonywaniu nierówności w czasie jazdy rowerem turystycznym.
Alternatywą dla osób o niższym wzroście będą koła 26-calowe. Niektórzy producenci, jak np. Romet, udostępniają w swojej ofercie rowery trekkingowe z takim właśnie rozmiarem kół. Przy niewielkiej utracie właściwości jezdnych kół 28", niższe osoby zyskają pewniejsze prowadzenie roweru, wyższy komfort użytkowania, a co za tym idzie, także bezpieczeństwo jazdy.
Opony w rowerach trekkingowych są podobne do tych w rowerach crossowych. Będą więc węższe i bardziej gładkie niż w rowerach górskich — po to, by zapewnić niskie opory toczenia podczas jazdy. Większa szerokość niż w rowerze szosowym to lepsza przyczepność, odporność, ale i możliwości transportowe trekkingowego roweru.
Napęd roweru trekkingowego pozwala na uzyskanie twardszych przełożeń. Standardem są korby z tarczami 48/36/26.
Wyposażenie roweru trekkingowego
W rowerze trekkingowym uwagę przyciąga solidny bagażnik na tył roweru. Jako że rowery trekkingowe służą do długich wycieczek, każdy z nich posiada bagażnik z możliwością mocowania sakw po jego obu stronach. Zapewnia to dobre rozłożenie bagażu i dodatkowo nie utrudnia jazdy rowerem turystycznym.
Każdy z rowerów trekkingowych wyposażony został w oświetlenie rowerowe. Sprawia to, że nawet po zapadnięciu zmroku można bezpiecznie kontynuować podróż. W wielu modelach oświetlenie posiada własne zasilanie w postaci prądnicy w przedniej piaście koła.
Standardowe wyposażenie roweru trekkingowego to także błotniki, osłona łańcucha i stopka. Wiele modeli posiada regulowany mostek kierownicy i amortyzowany wspornik siodła. Niektóre trekkingowe rowery będą też miały dołączoną pompkę.
W podsumowaniu
Rowery trekkingowe idealnie sprawdzą się przy dłuższych wycieczkach, jak i codziennym użytkowaniu, takim jak dojazdy do szkoły czy pracy.
Zapewniają wygodną pozycję i zwykle wyposażone są we wszystko, co niezbędne, aby zapewnić nam komfortową jazdę.
Stanowią więc bardzo uniwersalną kategorię rowerów i dają większą frajdę z aktywności, jaką jest trekking. Rowery dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej, dlatego również pod względem designu każdy znajdzie coś dla siebie.
5
(1 opinia)