Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 19,00 zł - 109,00 zł

Marka

Marka

Kolor

Kolor

Waga

Waga

  • 0 kg - 10 kg

Darmowa

dostawa rowerów

4.9/5.0

Ocena na Opineo

Rowerowy

pakiet korzyści

Korzystne

raty lub leasing

Bezpieczne

płatności online

Aktywne filtry

Wśród rowerów dziecięcych na kołach 20-calowych w ofercie rowerzysta.pl znajdziemy rowery miejskie i rowery sportowe typu MTB. Rowery miejskie 20" są zazwyczaj wyposażone w takie akcesoria jak błotniki, osłonę łańcucha, kółka podporowe. Rower 20 cali ala MTB może jednak nie posiadać tych elementów w standardowym wyposażeniu. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by, taki rower doposażyć we wspomniany osprzęt. Najczęściej wybieranym elementem wyposażenia dodatkowego roweru 20" są błotniki rowerowe. Nic dziwnego, gdyż jest to element niezwykle przydatny w rowerze dziecięcym.

błotniki rowerowe 20 cali — czy warto je zamontować?

Błotniki rowerowe 20 mają za zadanie ochronę dziecka i roweru przed wodą, błotem, kamieniami i innymi zanieczyszczeniami lecącymi spod kół. Wiadomo, że dzieci lubią jazdę po kałużach. Podczas rodzinnej wycieczki może nas zaskoczyć deszcz. Pokonując leśne dukty, opony wyrzucają dookoła piasek. To przykład sytuacji, w jakich błotniki 20 cali będą przydatne. Zyska na tym nie tylko komfort dziecka, ale też jego bezpieczeństwo, gdyż błotniki stanowią barierę dla błota i kamieni lecących spod kół w trakcie jazdy. Sam rower również skorzysta dzięki błotnikom. Jego rama i komponenty będą mniej poobijane i ubrudzone.

rower 20 cali — jakie błotniki wybrać?

Opony rowerowe 20 cali, choć niewielkiej średnicy, mogą być dość szerokie. Dlatego wybierając odpowiedni błotnik 20 cali, powinniśmy zwrócić uwagę na jego długość, jak i szerokość. Tylko odpowiednio dobrane pod względem rozmiaru błotniki rowerowe 20 cali, wzorowo spełnią swoje zadanie.

Błotniki do roweru dziecięcego 20 cali są najczęściej wykonane z tworzywa sztucznego, choć zdarzają się błotniki aluminiowe lub stalowe. Plastikowe błotniki rowerowe 20 cali są najbardziej popularne. Wynika to zapewne z faktu, że błotniki aluminiowe lub stalowe nie zawsze pasują do danego modelu roweru 20" gdyż wymagają odpowiednich otworów montażowych w widelcu i ramie.

błotniki do roweru 20" - sposoby montażu

Klasyczne, pełne błotniki do roweru z kołami 20 cali przykręcamy do widelca i ramy. Do tego, w dolnej części widelca przedniego i tylnego przykręcamy mocowanie drutowych wsporników stabilizujących.

Błotniki z tworzywa przykręcamy do widelca i ramy roweru za pomocą jednej śrubki. Takie błotniki nie wymagają także użycia wspomnianych wsporników.

Możemy spotkać się także z przednim błotnikiem rowerowym 20 cali mocowanym bezpośrednio do ramy roweru za pomocą gumowych lub rzepowych opasek. Z tyłu zaś, zamiast przykręcać błotnik do ramy, możemy wybrać model z obejmą zaciskową do sztycy siodełka. Wówczas wystarczy dokręcić obejmę lub zacisnąć ją dołączoną dźwignią. Takie rozwiązanie ma jednak jedną wadę. Wspornik siodła musi być na tyle podniesiony, aby było gdzie zamontować błotnik. W rowerze dziecięcym nie zawsze jest to możliwe ze względu na niższy wzrost dziecka i potrzebę dosięgnięcia stopą do ziemi.

W rowerach dziecięcych 20" możemy zastosować także minimalistyczne błotniki z elastycznego tworzywa sztucznego. Są one lekkie, zajmują mało miejsca w rowerze i często posiadają ciekawe, kolorowe nadruki, które spodobają się dziecku. Przytwierdzamy je opaskami zaciskowymi do widelca i prętów siodełka.

Więcej
Mniej
0zł