Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 2,00 zł - 1 271,00 zł

Marka

Marka

Kolor

Kolor

Kolory

Kolory

Rozmiar ramy

Rozmiar ramy

Darmowa

dostawa rowerów

4.9/5.0

Ocena na Opineo

Rowerowy

pakiet korzyści

Korzystne

raty lub leasing

Bezpieczne

płatności online

Aktywne filtry

Bezpieczeństwo podczas jazdy na rowerze jest zawsze rzeczą priorytetową. Wypadki przydarzają się często i mają to do siebie, że są niespodziewane. Dobrze zatem zabezpieczyć się na wypadek takich sytuacji. Pomoże w tym kask rowerowy, który ochroni najcenniejszą część ciała, czyli głowę. Jednak nie może być to pierwszy lepszy kask, ale model wykonany z materiałów, które nie tylko zabezpieczają przed uderzeniami, lecz także dadzą wygodę podczas jazdy.

Takie właśnie kaski rowerowe mamy dla Ciebie w naszym sklepie. Dowiedz się, które warto kupić je dla siebie i bliskich, z którymi jeździsz na wycieczki rowerowe!

Kask do roweru – czy na pewno jest Ci potrzebny?

Wielu osób, zwłaszcza dopiero kupujących pierwszy rower dla siebie, ale także mających już duże doświadczenie w jeździe, szuka odpowiedzi na pytanie, czy kask rowerowy jest wymagany przez przepisy ruchu drogowego i czy stanowi obowiązkowy element wyposażenia każdej rowerzystki i rowerzysty? Odpowiedź może zaskoczyć: kask na rower nie jest w przypadku cyklistów obowiązkowy i do niedawna przede wszystkim miłośnicy wyczynowej jazdy i kolarstwa inwestowali w tego typu akcesoria.

Jednak na szczęście czasy się zmieniły – większa świadomość społeczna i coraz większy ruch na ścieżkach rowerowych sprawiły, że kaski na rower stają się elementem wyposażenia ludzi używających roweru rekreacyjnie lub do przemieszczania się po mieście. To bardzo dobry zwyczaj, dzięki któremu znacznie rośnie bezpieczeństwo każdej osoby kierującej jednośladem. Powinni o nich pomyśleć zwłaszcza rodzice dzieci – dla nich również można znaleźć w naszej ofercie niejeden stylowy kask rowerowy, dzięki któremu dziecko nie tylko jest solidnie chronione w razie wywrotki czy innego incydentu, ale także świetnie wygląda!

Mówiąc krócej – niezależnie od terenu, po którym się jeździ, kask rowerowy daje stuprocentową ochronę głowy.

Jaki powinien być kask do roweru?

Przeglądając kaski rowerowe znajdujące się w naszym sklepie, z pewnością zauważysz, że mamy bardzo zróżnicowane propozycje. Niektóre chronią tylko głowę, podczas gdy inne przypominają kaski motocyklowe i osłaniają również twarz oraz szczękę, są także modele mające wydłużony w tył kształt. Co odróżnia je od siebie?

  • kaski do roweru szosowego – lekki i przewiewny, z dużymi otworami wentylacyjnymi; to właśnie one są lekko wydłużone w tył, dzięki czemu cechuje je bardzo dobra aerodynamika. Niektóre modele mogą mieć ochronną szybkę, która chroni oczy przed podmuchami wiatru oraz insektami i owadami;
  • kask enduro – to właśnie kaski pełne, osłaniające nie tylko głowę, ale również policzki i szczękę. Są przeznaczone dla osób, które przemieszczają się po ciężkim terenie, gdzie ryzyko upadku jest największe. Mogą mieć także dodatkowo daszek osłaniający przed silnym słońcem;
  • kask miejski – jego przeznaczeniem jest osłona samej głowy, a od szosowego odróżnia go brak aerodynamicznego kształtu. Wiele tego typu propozycji jest bardzo stylowych i estetycznych – wszak w mieście warto dobrze wyglądać;
  • kask na rower MTB – uniwersalny rodzaj kasku, który może mieć wiele różnych form – w tym z daszek. Co łączy wszystkie, to osłanianie nie tylko samej głowy, ale także większej części odcinka potylicznego. Daje to dodatkową ochronę w przypadku przewrócenia się;
  • kask dla dziecka – kaski dla dzieci występują w podobnych odmianach, jak kaski dla dorosłych, dlatego wyglądają niczym ich mniejsze kopie. Są jednak zazwyczaj utrzymane w jaskrawych barwach, dzięki czemu dziecko jest lepiej widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego oraz pieszego.

Z czego powinien być wykonany kask rowerowy?

Jak już wyjaśniliśmy, kaski rowerowe powstały w celu ochrony głowy. Pojawia się jednak pytanie, jaki materiał zapewni nam odporność na urazy, których możemy się nabawić w przypadku incydentu? Kaski są zazwyczaj lekkie, można więc obawiać się, czy spełnią swoje zadanie. Zanim odpowiemy na to pytanie, warto wiedzieć, że kaski na rower to konstrukcje składające się z kilku warstw. Są nimi: skorupa, wykładzina piankowa, wyściółka oraz paski mocujące.

Za bezpośrednią ochronę głowy odpowiadają wszystkie, ale bezpośrednie uderzenie trafia w skorupę. To właśnie ona musi być twarda niczym skała. W celu zapewnienia tego efektu producenci stosują takie materiały, jak polikarbon, poliwęglan, włókno węglowe czy włókna szklane. Można znaleźć także kaski do roweru z poliuretanu oraz polistyrenu. Co bardzo istotne – niezależnie od materiału wykonania wszystkie przed dopuszczeniem do sprzedaży przechodzą bardzo wymagające testy wytrzymałościowe. Masz dzięki temu pewność, że wybrany przez Ciebie sprawdzi się w razie potrzeby, czyli skutecznie ochroni głowę.

Kask rowerowy czarny, biały, wielokolorowy

Każdy rodzaj kasku występuje w wielu wersjach kolorystycznych oraz różnych deseniach. Oczywiście barwa sama w sobie nie ma bezpośredniego wpływu na bezpieczeństwo, jednak każdy człowiek ma swoją ulubioną, z którą najlepiej się czuje. Dlatego wychodząc naprzeciw potrzebom naszych klientów, przygotowaliśmy dla nich szeroki wybór zróżnicowanych kolorystycznie kasków rowerowych.

Jeśli będzie potrzebny Ci kask rowerowy biały, czarny, wielobarwny, żółty, czy też innej barwy - z pewnością znajdziesz go w naszym sklepie. Zwracają uwagę także kaski zdobione różnymi deseniami, którymi możesz dodatkowo podkreślić swój indywidualny styl. Podczas dokonywania wyboru zwróć uwagę na otwory wentylacyjne. Jeśli jeździsz często i długo, powinno ich być co najmniej kilka. Ale jeżeli korzystasz z roweru głównie relaksacyjnie i nie pokonujesz większych dystansów, wówczas nie będzie Ci potrzebny kask rowerowy z wentylowaniem, choć oczywiście nie ma przeciwwskazań, aby z takiego nie korzystać.

Ile kosztuje kask na rower ?

Zastanawiasz się zapewne, ile kosztuje dobry kask rowerowy? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość – te dodatki do roweru nie są kosztowne. Ceny najtańszych zaczynają się w naszym sklepie już od kilkudziesięciu złotych. Tyle właśnie kosztują bezpieczne kaski dla dzieci. Im droższy kask, tym większej solidności możesz się po nim spodziewać oraz przemyślanych rozwiązań, użytych do jego konstrukcji. Dlatego też na kasku rowerowym nie ma co oszczędzać – dobrze postawić na najlepsze rozwiązania. Dodatkowo warto wspomnieć, że z założonym kaskiem można poczuć się za kierownicą roweru znacznie pewniej.

W naszej ofercie znajdziesz propozycje takich uznanych marek, jak Lazer, Merida, Kellys czy Uvex. To producenci doskonale znani na globalnym rynku, zajmujący się ochroną głów rowerzystów od wielu lat. Ich autorskie rozwiązania związane są nie tylko z bezpośrednią ochroną głowy, ale również wygodą użytkowania kasków, co przekłada się na komfort ich użytkowania. Wybierając ich modele, masz pełną gwarancję satysfakcji.

Nie trzeba nikogo przekonywać, że ochrona głowy jest priorytetem niezależnie od tego, jak często korzysta się z roweru. Dzięki kaskowi masz pewność, że każda wyprawa jednośladem będzie bezpieczna i nie zakończy się żadnymi urazami głowy. Dlatego zobacz, które modele z oferty najbardziej Ci się podobają i zamów wybrane już dzisiaj!

Więcej
Mniej
0zł