0zł

Filtruj według

Wzrost

Wzrost

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 29,00 zł - 315,00 zł

Marka

Marka

Kolory

Kolory

Rozmiar

Rozmiar

Dla kogo

Dla kogo

Darmowa

dostawa rowerów

4.9/5.0

Ocena na Opineo

Rowerowy

pakiet korzyści

Korzystne

raty lub leasing

Bezpieczne

płatności online

Aktywne filtry

Dla każdego rodzica i opiekuna bezpieczeństwo dziecka ma największą wagę. Stąd wybierając się na wspólną wycieczkę rowerową, warto zaopatrzyć się w odpowiednio dopasowane kaski rowerowe dziecięce. Design modeli dostępnych w naszym sklepie rowerowym zachwyci każdego małego miłośnika jazdy na rowerze, a dorośli będą zadowoleni z jakości wykonania i właściwej ochrony. Kask można dobrać dla dziecka w każdym wieku, a odpowiedni rozmiar zagwarantuje, że nie będzie on bardzo uciskać, a dziecko, ze względu na lekkość konstrukcji,  w czasie jazdy zapomni, że ma go w ogóle na głowie i stanie się on dla niego niemal „drugą skórą”. Dzięki temu dobry nawyk noszenia kasku rowerowego można wpoić od najmłodszych lat.   

Jak dobrać kask rowerowy dla dziecka? 

Podobnie jak modele dla dorosłych, także kaski rowerowe dziecięce występują w kilku rozmiarach do wyboru. W tym przypadku także trzeba zmierzyć obwód głowy dziecka, 1-2 cm nad oczami i na podstawie otrzymanego wyniku dobrać ten właściwy. Rozmiar XS zwykle pasuje do obwodu 44-48 cm, a S – 48-52 cm, choć wszystko zależy od producenta. Takie kaski będą odpowiednie dla najmłodszych dzieci. W naszej ofercie znajdziesz również modele dla starszych dzieci i młodzieży, pasujące do obwodu głowy od 54 do 58 cm. Kaski dla najmłodszych dzieci mają zwykle od 6 do 10 otworów wentylacyjnych, natomiast te o większej średnicy – od 16 do 20. Są one odpowiednio rozmieszczone, zatem w każdym przypadku zapewniają optymalną cyrkulację powietrza i odprowadzanie potu. Warto wybrać model wykonany w technologii in-mold, który jest lekki, a dzięki zastosowaniu materiału wyściełającego, a także polikarbonowej skorupy gwarantuje optymalną ochronę, o ile jest prawidłowo założony. Dobrym wyborem będzie kask wyposażony w odblaski, zwłaszcza jeśli dziecko będzie jeździć też po zmroku.  

         

Pamiętaj nie tylko o rozmiarze, ale również poprawnym założeniu 

Trzeba wiedzieć, że źle założony kask rowerowy nie ochroni dziecka w razie upadku, gdyż może przemieścić się lub nawet spaść z głowy. Zatem jak poprawnie to zrobić? Prawidłowo założony kask ma dobrze dokręcone pokrętło regulacyjne z tyłu, dzięki temu nie przesuwa się ani na boki ani do tyłu, a przy tym nie uwiera. Musi również sięgać lekko nad linie brwi, absolutnie nie powinno być odsłonięte całe czoło. Paski muszą być wyregulowane i zapięte, bo one także trzymają kask w ryzach! Wygodny, dobrze wentylowany, a także designerski każde dziecko z pewnością z chęcią będzie założy. Zatem zachęcamy do zakupu kasków rowerowych dziecięcych z naszej oferty.