Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 17,00 zł - 69,00 zł

Marka

Marka

Darmowa

dostawa rowerów

4.9/5.0

Ocena na Opineo

Rowerowy

pakiet korzyści

Korzystne

raty lub leasing

Bezpieczne

płatności online

Aktywne filtry

Warto do swojego roweru wybierać rozwiązania, które są funkcjonalne. Jeżeli lubicie jazdę z krótkimi postojami i to niezależnie czy preferujecie długie wycieczki, czy raczej krótkie przejażdżki, to doskonałym wyborem dla Was może okazać się stopka do roweru z centralnym mocowaniem. Polecamy modele ze sklepu rowerzysta.pl, które są praktyczne, wysokiej jakości, a ponadto mają niską cenę.

Dlaczego warto stosować stopki rowerowe centralne?

Wielu rowerzystom nieraz zdarzyła się sytuacja, kiedy zatrzymując się choćby obok sklepu, nie mieli gdzie oprzeć roweru, bo nie było tam żadnego stojaka, ani barierki. Jak wiadomo, opieranie roweru o ścianę często kończy się upadkiem. Sprawa jest utrudniona jeszcze bardziej, jeżeli na kierownicy macie umieszczoną torbę z zakupami, bo wtedy nawet barierka nie zapewni rowerowi stabilności. A jak wiadomo każdy upadek może spowodować uszkodzenie podzespołów. Dlatego też warto zakupić podpórkę rowerową centralną. Nóżka centralna do roweru zapewnia stabilność, ale też jej montaż jest prosty. W tym przypadku mocuje się ją za pomocą śruby do otworu w środkowej części ramy, a więc w miejscu za korbą i pionową rurą. Wielu rowerzystów uważa, że podpórki nie prezentują się dobrze i kojarzą się raczej z rowerami dziecięcymi. Nic bardziej mylnego, bo takie akcesorium sprawdzi się dla każdego rowerzysty, który ceni wygodę w każdej sytuacji. Warto dodać, że stopki rowerowe centralne, dzięki montażowi za korbą, nie są mocno widoczne, bo nie odstają od ramy.

Jak znaleźć najlepszą stopkę do roweru?

Stopki do roweru centralne należy dobierać do rodzaju roweru, ale i wielkości kół. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na szerokość końcówki stopki i tutaj im jest większa, tym oczywiście zapewnia lepszą stabilność. Ważne, aby stopka była też antypoślizgowa, bo wtedy sprawdzi się w każdych warunkach, a więc nawet na trudnych powierzchniach, np. grząskich czy oblodzonych. Można także wybrać model regulowany za pomocą przycisku. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne. Do tego należy zwrócić uwagę na materiał. Dobrym i ekonomicznym wyborem jest stopka do roweru centralna ze stali. Oczywiście szukając modeli dla dzieci, należy wybierać takie, które dopasowane są do wielkości rowerków.

Więcej
Mniej
0zł