Filtruj według

Wzrost

Wzrost

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 19,00 zł - 69,00 zł

Marka

Marka

Darmowa

dostawa rowerów

4.9/5.0

Ocena na Opineo

Rowerowy

pakiet korzyści

Korzystne

raty lub leasing

Bezpieczne

płatności online

Aktywne filtry

Warto do swojego roweru wybierać rozwiązania, które są funkcjonalne. Jeżeli lubicie jazdę z krótkimi postojami i to niezależnie czy preferujecie długie wycieczki, czy raczej krótkie przejażdżki, to doskonałym wyborem dla Was mogą okazać się stopki rowerowe centralne. Polecamy modele ze sklepu rowerzysta.pl, które są praktyczne, wysokiej jakości, a ponadto mają niską cenę.

Dlaczego warto stosować stopki rowerowe centralne?

Wielu rowerzystom nieraz zdarzyła się sytuacja, że zatrzymując się choćby obok sklepu nie mieli gdzie oprzeć roweru, bo nie było tam żadnego stojaka, ani barierki, a jak wiadomo opieranie o ścianę często kończy się upadkiem. Sprawa jest utrudniona jeszcze bardziej jeżeli na kierownicy macie umieszczoną torbę z zakupami, bo wtedy nawet barierka nie zapewni rowerowi stabilności. A jak wiadomo każdy upadek może spowodować uszkodzenie podzespołów. Dlatego też warto zakupić podpórkę rowerową. Można wybrać wariant centralny. Zapewnia ona stabilność, ale też jej montaż jest prosty. W tym przypadku mocuje się ją za pomocą  śrub do otworu w tylnej często ramy, a więc w miejscu za korbą i pionową rurką.  Wielu rowerzystów uważa, że podpórki nie prezentują się dobrze i kojarzą się raczej z rowerami dziecięcymi. Ale nic bardziej mylnego, bo takie akcesorium sprawdzi się dla każdego rowerzysty, który ceni wygodę w każdej sytuacji, a przy tym stopki rowerowe centralne, dzięki montażowi za korbą, nie są  widoczne, bo nie odstają od ramy.

Jak znaleźć najlepszą stopkę?

Stopki rowerowe centralne należy dobierać do rodzaju roweru, ale i wielkości kół. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na szerokość stopki i tutaj im jest większa, tym oczywiście zapewnia lepszą stabilność. Ale ważne, aby stopka była też antypoślizgowa, bo wtedy sprawdzi się w każdych warunkach, a więc nawet na trudnych powierzchniach, np. grząskich czy oblodzonych. Można także wybrać model regulowany za pomocą przycisku. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne. Do tego należy zwrócić uwagę na materiał. Dobrym i ekonomicznym wyborem są stopki ze stali. Oczywiście szukając modeli dla dzieci, należy wybierać takie, które dopasowane są do  wielkości rowerków.

Więcej
Mniej
0zł