Filtruj według

Wzrost

Wzrost

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 32,00 zł - 299,00 zł

Marka

Marka

Darmowa

dostawa rowerów

4.9/5.0

Ocena na Opineo

Rowerowy

pakiet korzyści

Korzystne

raty lub leasing

Bezpieczne

płatności online

Aktywne filtry

Bez wątpienia opony rowerowe powinny być dopasowane do rodzaju ramy, jej wysokości, ale przede wszystkim wzrostu rowerzysty i jego preferowanego stylu jazdy. Swoistym złotym środkiem pomiędzy największymi i najmniejszymi oponami, są modele 27,5". W naszym sklepie rowerzysta.pl znajdziecie warianty wykonane z najlepszych mieszanek gumy i ze zróżnicowanymi bieżnikami, dopasowanymi do tras, stylu jazdy i rowerów określonego typu.   

TPI – ten parametr zawsze ma znaczenie 

Warto zwrócić uwagę na współczynnik TPI/EPI, czyli gęstość oplotu, przy który ma znaczenie przy wyborze wszystkich opon rowerowych. Są to modele, na które decydują się osoby o średnim wzroście, między 170 a 175 cm, a także miłośnicy rowerów MTB. Są one bowiem bardziej zwrotne i łatwiejsze w prowadzeniu od większych modeli. Oczywiście można wybrać je także do rowerów miejskich. Im wyższe jest TPI, tym opona może być lepiej i szybciej napędzana, jest też bardziej wytrzymała, odporna na wysokie ciśnienie, ścieranie i przebicie, a ponadto lżejsza. Do rowerów MTB typu enduro, downhill czy freeride sprawdzają się opony o TPI 60. Tutaj polecane są oparte na włóknach kevlarowych opony zwijane, które dostępne są w ofercie sklepu rowerzysta.pl. Do jazdy rekreacyjnej można wybrać drutowane opony 27,5 cala o niższym współczynniku TPI, które są dodatkowo zabezpieczane przed parceniem. Oczywiście trzeba zdawać sobie sprawę, że takie opony są cięższe od modeli zwijanych.        

Jak dobrać rodzaj bieżnika w oponach 27,5 cala do specyfiki jazdy?  

Poza doborem opony rowerowej do felgi, czyli zmierzeniem szerokości obręczy bez ścianek, a także dopasowaniem średnicy opony pod kątem stylu jazdy czy wzrostu, istotne znaczenie ma także rodzaj bieżnika. W oponach 27,5 cala może być on bardziej gładki na bokach i takie modele sprawdzają się w miejskich warunkach, na utwardzonych nawierzchniach. Decydując się na opony rowerowe 27,5 cala trzeba zwrócić uwagę na rozstaw kostek. Znajdujące się pośrodku i równomiernie rozłożone zapewniają przyczepność do podłoża, z kolei boczne pomagają w pokonywaniu przeszkód, stromych zjazdów czy zakrętów. Jednakowe odstępy pomiędzy kostkami zapewniają równomierne spływanie wody, przez co nawet w deszczowych warunkach przyczepność może być na odpowiednim poziomie.               

Więcej
Mniej
0zł