Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 12,00 zł - 190,00 zł

Marka

Marka

Darmowa

dostawa rowerów

4.9/5.0

Ocena na Opineo

Rowerowy

pakiet korzyści

Korzystne

raty lub leasing

Bezpieczne

płatności online

Aktywne filtry

Osłony rowerowe to elementy zabezpieczające użytkownika przed kontaktem z brudnymi lub ruchomymi elementami napędu. Wiele rowerów miejskich i turystycznych posiada osłony rowerowe zamocowane na stałe. Chronią one przed przypadkowym wkręceniem się odzieży lub sznurówek w obracający się łańcuch. Poważnym problemem bywa też fakt, iż łańcuch jest najczęściej pokryty smarem, który bardzo trudno usunąć z ubrań – zwykle wystarczy nawet najdrobniejsze dotknięcie, aby pojawiły się plamy niemal niemożliwe do sprania.

Może się wydawać, że problem zabrudzenia ubrań nasmarowanym łańcuchem to kłopot jedynie dla użytkownika roweru. Niestety nie zawsze tak jest. Czasami rower przewozimy komunikacją miejską lub pociągiem. W tłoku inni pasażerowie też mogą się oprzeć o brudne od smaru i błota elementy napędu. Dlatego warto mieć ze sobą specjalne osłony rowerowe, którymi szybko i skutecznie można zasłonić te części. Tego typu osłony rowerowe przydadzą się też w domu – szczególnie gdy rower na co dzień stoi w przedpokoju lub ciasnym korytarzu. Zapewniają także doskonałą ochronę w okresie zimowym, chroniąc cenne przekładnie przed wilgocią i kurzem.

Osłony rowerowe mogą również chronić konstrukcję samego roweru. Częstym problemem wielu modeli jest to, że łańcuch w czasie pracy uderza i ociera się o tylny trójkąt ramy. Konstrukcja traci wiele na estetyce, a sam łańcuch jest narażony na uszkodzenia i szybsze zużycie. Specjalne osłony rowerowe mogą jednak temu zapobiec, chroniąc zarówno ramę rowerową, jak i elementy napędu.

Pokrowce rowerowe mają za zadanie chronić rowery podczas ich przechowywania. Przydają się szczególnie wtedy, gdy rower trzymany jest na zewnątrz, chroniąc go przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi takimi jak deszcz, wilgoć, słońce, jak również przed kurzem.

Więcej
Mniej
0zł