Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 17,00 zł - 179,00 zł

Marka

Marka

Darmowa

dostawa rowerów

4.9/5.0

Ocena na Opineo

Rowerowy

pakiet korzyści

Korzystne

raty lub leasing

Bezpieczne

płatności online

Aktywne filtry

Są elementy roweru, które wydają się być niezbędne. Na pewno należą do nich błotniki rowerowe przednie. Doskonale chronią przed zachlapaniem odzieży, ale też sprawiają, że podzespoły nie będą korodować pod wpływem wilgoci. Rekomendujemy modele z oferty sklepu rowerzysta.pl. Niska cena i wysoka jakość są gwarantowane.

Zwróć uwagę na rodzaj montażu

Błotniki rowerowe przednie to bardzo przydatny element wyposażenia roweru. Wybierając odpowiedni model, zapewnia się podzespołom ochronę przed wodą, błotem, piaskiem, a nawet żwirem. Dzięki temu nie ulegną szybko uszkodzeniom. Wybór właściwego błotnika przedniego nie jest łatwy. Na samym początku trzeba pamiętać, aby dobrać go zarówno do rodzaju roweru, jak i wielkości kół. Nie bez znaczenia jest także sposób montażu. Dobrym wyborem jest błotnik przykręcany do korony widelca. Często posiada on wsporniki w formie metalowych drutów, które mocujemy do widelca przedniego. Pozwala to zachować dużą stabilność błotnika. Doskonałym rozwiązaniem jest też mocowanie w rurze sterowej amortyzatora poprzez tuleję rozporową. Stosowane jest najczęściej w błotniku przednim do roweru MTB. Taki błotnik zazwyczaj można szybko odpiąć i umyć. Sprawdzi się on nawet w trudnym terenie, choćby górskim. Najbardziej uniwersalny jest błotnik montowany do ramy, który pasuje najczęściej do wszystkich typów rowerów, jednak nie chroni on w przypadku ciężkich warunków atmosferycznych i ulewnego deszczu, natomiast stanowi świetną ochronę przed kamieniami, co oznacza, że jest dobrym wyborem dla miłośników wyścigów rowerowych.

Błotniki rowerowe przednie – postaw na jakość i trwałość

Wybierając błotniki rowerowe przednie, trzeba także zwrócić uwagę na materiał, z jakiego są wykonane. Błotnik rowerowy przedni najczęściej wykonany jest z tworzywa sztucznego. Dzięki temu jest on lekki, występuje w różnym kształcie czy wielkości, a przy tym doskonale spełnia swoje zadanie. W przypadku stylowych rowerów miejskich lub trekkingowych można postawić na błotnik wykonany z aluminium lub stali. Taki błotnik jest również lekki, a przy tym jeszcze bardziej wytrzymały i odporny na uszkodzenia mechaniczne niż te, wykonane z plastiku.

Błotniki rowerowe stanowią bardzo przydatne wyposażenie dodatkowe naszego jednośladu. Mają one bezpośredni wpływ na komfort jazdy w niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Niezależnie od tego, czy na rowerze poruszamy się w mieście, czy poza nim, należy liczyć się z tym, że zawsze może zacząć padać deszcz. Nawet po ustaniu opadów, błotniki będą niezwykle pomocne, gdyż ochronią nas i rower przed wodą i błotem podczas przejeżdżania przez kałuże. Błotnik rowerowy przedni stanowić będzie dodatkowo ochronę ramy roweru i goleni amortyzatora przedniego przed zanieczyszczeniami i uderzeniami kamieni.

Więcej
Mniej
0zł