Darmowa
dostawa rowerów
4.9/5.0
Ocena na Opineo
Rowerowy
pakiet korzyści
Korzystne
raty lub leasing
Bezpieczne
płatności online
Błotnik rowerowy przedni Bikko Cobra - czarny
Wsporniki do błotników SKS 28" U/Velo 42/47 czarne
Wsporniki do błotników SKS 28" U/Velo 55
Błotniki Merida Mudguard MTB Fork Przód
Błotnik rowerowy Zefal No Mud
Błotnik rowerowy KLS Drizzle 27,5-29 przedni
Błotnik SKS przód SHOCKBLADE 26/27,5
Są elementy roweru, które wydają się być niezbędne. Na pewno należą do nich błotniki rowerowe przednie. Doskonale chronią przed zachlapaniem odzieży, ale też sprawiają, że podzespoły nie będą korodować pod wpływem wilgoci. Rekomendujemy modele z oferty sklepu rowerzysta.pl. Niska cena i wysoka jakość są gwarantowane.
Zwróć uwagę na rodzaj montażu
Błotniki rowerowe przednie są bardzo ważne, wszak wybierając odpowiedni model zapewnia się podzespołom ochronę przed wodą, kurzem, piaskiem, a nawet żwirem. Dzięki temu nie ulegną szybko uszkodzeniom. Ale wybór właściwego błotnika nie jest łatwy. Na samym początku trzeba pamiętać, aby dobrać go zarówno do rodzaju roweru, jak i wielkości kół. Nie bez znaczenie jest także sposób montażu. Dobrym wyborem jest błotnik montowany pod koronę widelca, który zazwyczaj można szybko odpiąć i umyć. Doskonałym rozwiązaniem jest też ten mocowany w rurze sterowej amortyzatora na kołek rozporowy. Sprawdzi się on nawet w trudnym terenie, choćby górskim. Najbardziej uniwersalny jest błotnik montowany do ramy, który pasuje najczęściej do wszystkich typów rowerów, jednak nie chroni on w przypadku ciężkich warunków atmosferycznych i ulewnego deszczu, natomiast stanowi świetną ochronę przed kamieniami, co oznacza, że jest dobrym wyborem dla miłośników wyścigów rowerowych.
Błotniki rowerowe przednie – postaw na jakość i trwałość
Wybierając błotniki rowerowe przednie trzeba także zwrócić uwagę na materiał, z jakiego są wykonane. Można oczywiście wybrać modele z tworzywa sztucznego, które są stosunkowo lekkie, a jeżeli producent dodał jeszcze do nich gumę to sprawia, że nawet w przypadku jazdy po nierównościach nie zostaną uszkodzone. Dobrym wyborem są też błotniki karbonowe. One także są bardzo lekkie, a przy tym trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne, ale ich cena jest wyższa, niż w przypadku błotników z tworzywa sztucznego. Warto też wspomnieć o tych stalowych, które dobrze chronią, a dodatkowo ich cena jest niska, jednak ważą więcej niż modele karbonowe i z tworzywa sztucznego.
5
(1 opinia)