0zł

Filtruj według

Wzrost

Wzrost

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 11,00 zł - 89,00 zł

Marka

Marka

Kolory

Kolory

Darmowa

dostawa rowerów

4.9/5.0

Ocena na Opineo

Rowerowy

pakiet korzyści

Korzystne

raty lub leasing

Bezpieczne

płatności online

Aktywne filtry

Są elementy roweru, które wydają się być niezbędne. Na pewno należą do nich błotniki rowerowe przednie. Doskonale chronią  przed zachlapaniem odzieży, ale też sprawiają, że podzespoły nie będą korodować pod wpływem wilgoci. Rekomendujemy modele z oferty sklepu rowerzysta.pl. Niska cena i wysoka jakość są gwarantowane.

Zwróć uwagę na rodzaj montażu

Błotniki rowerowe przednie są bardzo ważne, wszak wybierając odpowiedni model zapewnia się podzespołom ochronę przed wodą, kurzem, piaskiem, a nawet żwirem. Dzięki temu nie ulegną szybko uszkodzeniom. Ale wybór właściwego błotnika nie jest łatwy. Na samym początku trzeba pamiętać, aby dobrać go zarówno do rodzaju roweru, jak i wielkości kół. Nie bez znaczenie jest także sposób montażu. Dobrym wyborem jest błotnik montowany pod koronę widelca, który zazwyczaj można szybko odpiąć i umyć. Doskonałym rozwiązaniem jest też ten mocowany w rurze sterowej amortyzatora na kołek rozporowy. Sprawdzi się on nawet w trudnym terenie, choćby górskim. Najbardziej uniwersalny jest błotnik montowany do ramy, który pasuje najczęściej do wszystkich typów rowerów, jednak nie chroni on w przypadku ciężkich warunków atmosferycznych i ulewnego deszczu, natomiast stanowi świetną ochronę przed kamieniami, co oznacza, że jest dobrym wyborem dla miłośników wyścigów rowerowych.

Błotniki rowerowe przednie – postaw na jakość i trwałość

Wybierając błotniki rowerowe przednie trzeba także zwrócić uwagę na materiał, z jakiego są wykonane. Można oczywiście wybrać modele z tworzywa sztucznego, które są stosunkowo lekkie, a jeżeli producent dodał jeszcze do nich gumę to sprawia, że nawet w przypadku jazdy po nierównościach nie zostaną uszkodzone. Dobrym wyborem są też błotniki karbonowe. One także są bardzo lekkie, a przy tym trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne, ale ich cena jest wyższa, niż w przypadku błotników  z tworzywa sztucznego. Warto też wspomnieć o tych stalowych, które dobrze chronią, a dodatkowo ich cena jest niska, jednak ważą więcej niż modele karbonowe i z tworzywa sztucznego.