Filtruj według

Kategorie

Kategorie

Cena

Cena

  • 49,00 zł - 88,00 zł

Darmowa

dostawa rowerów

4.9/5.0

Ocena na Opineo

Rowerowy

pakiet korzyści

Korzystne

raty lub leasing

Bezpieczne

płatności online

FINISH-LINE

początki firmy

„Opracuj najwyższej jakości smary rowerowe poprawiające wydajność. Twórz je ze składników, które szanują środowisko. Sprzedawaj je uczciwie. Wyceń je sprawiedliwie”.

To była misja, na podstawie której wprowadzono Finish Line i ta, która kieruje marką po dzisiaj.

Pod koniec lat 80 XX wieku dostępność zaawansowanych technicznie środków smarnych była bardzo ograniczona. Rozwój branży rowerowej, w tym pojawienie się wyrafinowanych wielobiegowych układów napędowych, sprawił, że smary do użytku domowego przestały spełniać wymagania dotyczące smarowania w rowerach.

W odpowiedzi na to zapotrzebowanie, w marcu 1988 roku Henry Krause, świeżo po pracy w Mobil Oil, założył firmę Finish Line Technologies, Inc. To właśnie w tym roku powstał pierwszy, wysokogatunkowy olej syntetyczny z dodatkiem teflonu z logo marki. Jak na ówczesne czasy, było to rozwiązanie bardzo nowatorskie.

pierwszy produkt — suchy smar z teflonem

Krause dostrzegł duży potencjał w zastosowaniu syntetycznego fluoropolimeruznanego, znanego jako teflon, w smarowaniu napędów rowerowych. To właśnie ten składnik, tuż obok specjalnych gatunków olejów syntetycznych i dodatków woskowych, stał się budulcem pierwszego produktu Finish Line. Został on trafnie nazwany Finish Line Dry Bike Lubricant with TEFLON fluoropolymer. Nowy smar zrewolucjonizował sposób smarowania łańcuchów rowerowych. Nie przyciągał i nie wchłaniał zanieczyszczeń jak tradycyjne smary na mokro. Dzięki niemu system zmiany biegów w rowerze działał lepiej i dłużej. Dostępność tej nowej technologii zbiegła się w czasie z rosnącą popularnością kolarstwa górskiego. Jak wiadomo, to właśnie w tej dyscyplinie, mamy do czynienia z dużą ilością piasku, błota i brudu. Finish Line wraz ze swoim cudownym smarem szybko zdobył uznanie wielu rowerzystów.

rozwój firmy

Z początku Finish Line skoncentrowała się na produkcji małych partii, rozwoju produktu i kontroli jakości. Priorytetem firmy stało się budowanie tożsamości marki i poszerzanie kategorii obejmującej produkty do pielęgnacji rowerów. Z każdym rokiem, kolekcja rozrastała się o nowe produkty, często powstałe we współpracy z najlepszymi kolarzami. Zauważając międzynarodowy potencjał swoich smarów rowerowych, w 1990 roku firma wkroczyła na rynek europejski a wkrótce później także azjatycki. Aktualnie produkty z logo Finish Line dostępne są w ponad 50 krajach na całym świecie.

W ostatnich latach Finish Line podjęła się edukacji rowerzystów w zakresie wybierania i stosowania odpowiednich smarów i środków czyszczących. Firma stworzyła pierwsze w branży interaktywne narzędzie do wybierania środków smarnych i odtłuszczaczy zależnie od osobistych preferencji, warunków jazdy i stopnia zaangażowania w proces konserwacji roweru przez różnych użytkowników.

renoma marki

Finish Line uznawana jest za wiodącego na świecie producenta specjalistycznych produktów do pielęgnacji i konserwacji rowerów. Firma zajmuje przodującą pozycję na rynku w wielu krajach świata. Jej produkty są produkowane w 15 językach.

Dzięki opiniom profesjonalnych kolarzy, ich mechaników i rowerzystów z całego świata, Finish Line może zapewnić, że ich produkty działają na poziomie, który nie zawiedzie nawet najbardziej wymagających użytkowników dwóch kółek.

Produkty Finish Line są używane przez wiodące na świecie drużyny kolarstwa górskiego i WorldTour. Firma nadal intensywnie inwestuje w inicjatywy badawczo-rozwojowe ​​dążąc do optymalizacji działania mechanicznego i wydajności układu napędowego roweru.

produkty

W ofercie firmy znajduje się wszystko, czego potrzebuje rowerzysta, aby dbać o swój rower i upewnić się, że osiąga on szczytowy potencjał.

Produkty te obejmują smary do łańcuchów, środki odtłuszczające do układów napędowych, płyny do mycia, specjalistyczne szczotki i narzędzia do czyszczenia rowerów, fluorowane smary łożyskowe, oleje do amortyzatorów oraz specjalne płyny do hamulców.

Finish Line stawia na bezpieczeństwo i ekologię. Ich produkty są zazwyczaj biodegradowalne, nie powodują obrażeń oraz są w pełni bezpieczne dla delikatnych części plastikowych czy uszczelek.

misja

Misją Finish Line jest tworzenie produktów, które wspomagają rowery w osiąganiu lepszych wyników i przedłużają ich żywotność. Produkty Finish Line skutecznie zmniejszają tarcie układu napędowego i łożysk. W ten sposób firma pomaga zapobiegać przedwczesnemu wycofaniu i utylizacji tysięcy rowerów każdego roku.

Więcej
Mniej

Aktywne filtry

0zł