Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

 • 69,00 zł - 1 271,00 zł

Marka

Marka

Kolor

Kolor

Darmowa

dostawa rowerów

4.9/5.0

Ocena na Opineo

Rowerowy

pakiet korzyści

Korzystne

raty lub leasing

Bezpieczne

płatności online

Aktywne filtry

Kask MTB występuje w różnych wariantach. Istnieją bowiem różne specjalizacje, dla których powstały oddzielne kaski. Kask rowerowy MTB może być na przykład przeznaczony na tradycyjny rower górski lub na rower enduro. Zapoznaj się z podstawowymi informacjami dotyczącymi tego typu ochrony dla rowerzystów i dołącz do grona naszych klientów.

Czym charakteryzuje się dobry kask MTB?

Kask na rower MTB jest przeznaczony do jazdy górskiej. W tym przypadku mowa jest o rozwiązaniach, takich jak:

 • kask klasyczny,
 • kask MTB enduro,
 • kask full face.

We wszystkich tych wariantach kluczowe jest wykorzystanie zaawansowanych technologii. Chodzi tutaj zarówno o strukturę ochronną, jak i regulację oraz wentylację. W związku z tym wysokiej klasy kask na rower górski bardzo często wyposażony jest w rozwiązania, takie jak:

 • system MIPS,
 • technologia In-Mold,
 • system Zoom Ace,
 • technologia EPS.

Produkty, które oferujemy, wykorzystują wymienione wyżej technologię, po to, abyś mógł zachować maksymalny poziom bezpieczeństwa w trakcie jazdy.

Kask MTB Enduro — system MIPS

Kask na MTB z systemem MIPS (ang. Multi Directional Impact Protection System) gwarantuje, że element produktu, który bezpośrednio przylega do Twojej głowy, jest izolowany od części przyjmującej uderzenie. Wewnętrzna skorupa natomiast pozostaje na głowie nawet wtedy, gdy zewnętrzna część przyjmuje dużą siłę. Izolacja sprawia, że energia kinetyczna jest rozprowadzana na większą powierzchnię i zniwelowane zostaje ryzyko, które powstaje w trakcie upadku. To szczególnie ważne w sytuacji, gdy rower enduro służy Ci do ekstremalnej jazdy. 

Kask rowerowy męski MTB — technologia In Mold

Kask enduro rowerowy wykonany z technologią In Mold ma niezawodną skorupę. Pianka EPS jest bowiem wstrzyknięta w strukturę z polikarbonu. W ten sposób nie tylko usztywnia ona konstrukcję, ale również absorbuje wstrząsy. Polikarbon natomiast zapewnia kaskowi niską masę oraz wysoki poziom wytrzymałości. Ten rodzaj konstrukcji jest na tyle lekki, że rowerzyści bardzo często zapominają, że w ogóle mają ją na głowie.

Kask enduro rowerowy — Zoom Ace

Kask rowerowy enduro z systemem Zoom Ace wyposażony jest w najbardziej rozpowszechniony system regulacji dopasowania kasku do głowy. Spotkać go można między innymi w produktach sygnowanych logiem Abus. Aby możliwe było dopasowanie rozmiaru kasku do głowy użytkownika, wystarczy operować wygodnym pokrętłem, który znajduje się zwykle na tyle konstrukcji. 

Kask na rower MTB — technologia EPS

Technologia EPS natomiast oznacza wykorzystanie do produkcji kasków polistyrenu ekspandowanego. To rodzaj tworzywa sztucznego, które jest podatne na zgniatanie oraz pochłanianie energii kinetycznej. Kask enduro (rower enduro wymaga korzystania z niego) skonstruowany z pianki EPS jest lekki i jednocześnie może pochłonąć dużą ilość energii podczas uderzenia. 

Kask przeznaczony na rower MTB powinien zatem być wyposażony w opisane technologie. Nie ma znaczenia w tym przypadku, czy Twój kask rowerowy przeznaczony jest do rekreacyjnej jazdy po górach, czy też do ekstremalnych wyścigów. 

Jak wybrać kask na rower górski?

W trakcie podejmowania decyzji, który kask rowerowy MTB jest dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem, powinieneś wziąć pod uwagę między innymi opisane powyżej technologie. Dodatkowo warto uwzględnić kwestie, takie jak:

 • rozmiar produktu,
 • jego podkategoria,
 • design.

Rozmiar może być oznaczony na przykład jako: S, M oraz L, czyli Small, Medium oraz Large. Na podstronie każdego z produktów wskazaliśmy dokładne wymiary tych wariantów rozmiarowych oraz ich wagę. Pamiętaj o tym, że oprócz dopasowania odpowiedniego pod względem rozmiaru produktu, już w trakcie użytkowania możesz korzystać z zaawansowanego technologicznie i wygodnego systemu Zoom Ace.

Kask rowerowy damski MTB oraz kask rowerowy MTB męski występuje również w różnych podkategoriach. Dla przykładu bardzo często nasi klienci decydują się na wariant przeznaczony do jazdy enduro. W tym przypadku kluczowy jest system wydajnej wentylacji oraz systemu MIPS. Jazda po bezdrożach jest bowiem obarczona pewnym ryzykiem i konieczne jest ochronienie wrażliwych obszarów mózgu w razie upadku.

Kask na rower enduro wymaga również ochrony przed pojawiającymi się na drodze gałęziami oraz kamieniami. W związku z tym wybierając ten rodzaj produktu, powinieneś postawić na wariant, w którym jest więcej kasku, a mniej dziur. Jazda offroad wymaga bowiem lepszego „otulenia” głowy, zwłaszcza od strony potylicy. To spora różnica między tradycyjnym kaskiem a nakryciem głowy przeznaczonym do wyścigów długodystansowych w trudnym terenie. 

Spore znaczenie dla naszych klientów ma także to, jak prezentuje się kask rowerowy męski MTB lub kask rowerowy damski przeznaczony do jazdy po górach. Na szczęście producenci akcesoriów dla kolarzy, na których stawiamy, gwarantują nie tylko maksymalny poziom zabezpieczenia, ale również doskonałą prezencję użytkownikom kasków. Przekonaj się sam i sprawdź oferowane przez nas modele.

W sytuacji, gdybyś miał wątpliwości dotyczące zakupu, w każdej chwili możesz się z nami skonsultować. Gwarantujemy Ci, że dzięki wieloletniemu doświadczeniu naszych pracowników, ich wskazówki okażą się bardzo trafne. 

Kask MTB Enduro — producenci

Kask enduro rowerowy w przypadku naszej oferty może być sygnowany logiem marek, takich jak na przykład: 

 • XLC,
 • Ubex,
 • Kellys,
 • Merida,
 • Abus.

XLC to producent, który może pochwalić się ponad 100-letnim doświadczeniem. Początki tej firmy sięgają bowiem aż 1914 roku. Firma ta została założona przez niemieckiego kolarza Engelberta Weinera w niewielkiej miejscowości Schweinfurt. Jednoślady sygnowane logiem tego producenta są dziś cenione na całym świecie, podobnie zresztą jak akcesoria, takie jak choćby kask rowerowy MTB full face.

W wielu przypadkach kask MTB z naszej oferty został wyprodukowany przez firmę Ubex. Niemieckie przedsiębiorstwo od kilkudziesięciu lat kojarzy się powszechnie z wysoką jakością oraz bezpieczeństwem. Kellys natomiast to firma, której nie trzeba przedstawiać nikomu, kto interesuje się branżą rowerową. To słowacka spółka, która jest członkiem amerykańskiej grupy Cycle Source Group. Rowery oraz akcesoria tej marki budzą uznanie na terenie całego świata. Merida to kolejny epicki już w branży rowerowej producent. Tajwańska marka ma bardzo długi staż na rynku. Znajduje się ona w światowej czołówce zarówno jeśli chodzi o rowery przeznaczone dla profesjonalistów, jak i dla amatorów. Nie może zatem dziwić, że nasi klienci tak często sięgają po rozwiązanie oferowane właśnie przez Meridę. 

Abus natomiast jest niemieckim producentem zabezpieczeń do rowerów oraz kasków. Na całym świecie słynie on z bardzo wysokiej jakości wyrobów. Firma ta powstała jeszcze w roku 1924 i od samego początku skupiona była na zagwarantowaniu bezpieczeństwa swoim klientom.

Kask rowerowy MTB — dlaczego nasza oferta?

Warto postawić na dostępny u nas kask full face MTB lub dowolny inny wariant przeznaczony do jazdy w trudnym terenie ze względu na jego najwyższą jakość. Bez względu bowiem na to, czy wybierzesz produkty od marek, takich jak Abus, Merida, XLC, Kellys, czy też Ubex, możesz być pewien niezawodności i maksymalnej ochrony Twojego zdrowia. Spore znaczenia dla naszych klientów ma także szeroki wybór produktów. W związku z tym bez względu na to, czy wybierzesz kask enduro na rower, czy też model przeznaczony do jazdy na tradycyjnym rowerze górskim, możesz starannie wyselekcjonować produkt dla siebie.

Sporym argumentem, który może skłonić Cię do postawienia właśnie na nas, jest również możliwość skorzystania z profesjonalnego wsparcia naszych doradców. W związku z tym jeśli interesuje Cię na przykład kask MTB full face i masz dodatkowe pytania dotyczące tego produktu, skontaktuj się z nami. Zatrudnieni u nas doradcy z pewnością wskażą Ci najlepsze rozwiązania zakupowe i podzielą się ekspercką wiedzą. Skorzystaj z naszej oferty już dziś!

Więcej
Mniej
0zł