Doskonałymi akcesoriami, które można polecić wszystkim rowerzystom są stopki rowerowe tylne. Zapewniają stabilność roweru, ale też chronią przed jego uszkodzeniem, do którego może dojść, gdy zawiesi się na kierownicy ciężkie zakupy. Zatem za niewielkie pieniądze można zapewnić sobie wygodę, ale i ochronę jednośladu.
Jak montowane są stopki rowerowe tylne? Czy montaż jest trudny?
Montaż stopek rowerowych tylnych jest bardzo prosty i tak naprawdę nie wymaga żadnych umiejętności. Montuje się je do tylnego trójkąta ramy. W zależności od długości, można zastosować montaż do dolnej rurki, albo też do dwóch rurek. Wystarczy tylko użyć śrub imbusowych. Warto wiedzieć, że to drugie rozwiązanie jest bardziej funkcjonalne, bo zapewnia większą stabilność. Nie bez znaczenia jest także uniwersalność, bo stopki zasadniczo pasują do każdego modelu, choć można znaleźć także dedykowane choćby do rowerów crossowych czy górskich. Są także praktyczne, a więc możecie bez obaw zostawić rower w miejscu, gdzie nie występują dedykowane podpórki. Ponadto gdy chcecie odpocząć i usiąść na ławce, nie musicie opierać jednośladu o nią. Zatem stopka zapobiegnie przewróceniu się roweru.
Na co zwrócić uwagę przy wyborze stopki rowerowej tylnej?
Stopki rowerowe tylne są tanie i funkcjonalne modele można zakupić za niewielkie pieniądze. Ale choć ich cena jest niska, to jakość może być wysoka. Warto więc przy wyborze zwrócić uwagę na pewne parametry. Na pewno dobrym wyborem są modele regulowane, które szczególnie sprawdzą się gdy będzie z nich korzystać cała rodzina. Warto też zwrócić uwagę czy stopka jest antypoślizgowa. Duże znaczenie ma też materiał. Tańsze modele zazwyczaj produkowane są ze stali, z kolei te nieco droższe z wysokiej jakości stopu aluminium, ale trzeba przyznać, że wybór zależy od waszych preferencji, bo jedno i drugie rozwiązanie jest bardzo dobre. Zastosowanie gumowej ściółki nie tylko sprawia, że rower stoi stabilnie, nawet przy większym obciążeniu, ale ponadto rama chroniona jest przez zarysowaniem.