Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 39,00 zł - 99,00 zł

Marka

Marka

Darmowa

dostawa rowerów

4.9/5.0

Ocena na Opineo

Rowerowy

pakiet korzyści

Korzystne

raty lub leasing

Bezpieczne

płatności online

Aktywne filtry

Bardzo przydatnym elementem wyposażenia roweru jest stopka. Niestety nie każdy rower jest w nią wyposażony. O ile w rowerze miejskim i trekkingowym zazwyczaj spotkamy się z firmową podpórką, to w rowerze górskim i crossowym już nie. Także nie każdy rower dziecięcy będzie posiadał na wyposażeniu odpowiednią nóżkę. Dlaczego zatem warto doposażyć nasz jednoślad w podpórkę?

Stopka do roweru tylna

Podpórka rowerowa tylna pasuje do większości modeli rowerów. Zapewnia ona stabilność jednośladu i umożliwia łatwe i szybkie jego zaparkowanie. Dodatkowo stopka rowerowa tylna chroni widelec ramy i ewentualnie tarczę hamulcową przed uszkodzeniem, do którego może dojść podczas upadku lub uderzenia o przeszkodę. Zatem, wyposażając rower w stopkę, za niewielkie pieniądze można zapewnić sobie wygodę, ale i ochronę jednośladu.

Stopka tylna do roweru — jak jest montowana? Czy montaż jest trudny?

Montaż stopek rowerowych tylnych jest bardzo prosty i tak naprawdę nie wymaga żadnych umiejętności. Mocuje się je do tylnego trójkąta ramy. Możemy zdecydować się na montaż do dolnej rurki albo też do dwóch, jeśli rozstaw tylnego widelca ramy to umożliwia. Wystarczy tylko użyć śrub imbusowych. Warto wiedzieć, że to drugie rozwiązanie jest bardziej funkcjonalne, bo zapewnia większą stabilność. Zdarzają się też stopki rowerowe przykręcane bezpośrednio do dedykowanych otworów w ramie. Jeśli tylko nasz rower jest w nie wyposażony, warto skorzystać z takiego rozwiązania.

Nóżka do roweru tylna — praktyczny dodatek

Stopki do roweru tylne są bardzo praktyczne. Dzięki niej bez obaw możecie zostawić rower w miejscu, gdzie nie występują dedykowane podpórki. Ponadto, gdy chcecie odpocząć i usiąść na ławce, nie musicie opierać jednośladu o nią. Zatem stopka zapobiegnie przewróceniu się roweru.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze stopki rowerowej tylnej?

Stopki rowerowe tylne nie są drogie. Choć ich cena jest niska, to jakość może być wysoka. Warto więc przy wyborze zwrócić uwagę na pewne parametry. Na pewno dobrym wyborem są modele regulowane, które szczególnie sprawdzą się, gdy będzie z nich korzystać cała rodzina. Warto też zwrócić uwagę czy stopka jest antypoślizgowa. Duże znaczenie ma też materiał. Tańsze modele zazwyczaj produkowane są ze stali, z kolei te nieco droższe z wysokiej jakości stopu aluminium. Trzeba przyznać, że wybór zależy od waszych preferencji, bo jedno i drugie rozwiązanie jest bardzo dobre.

Więcej
Mniej
0zł