Darmowa

dostawa rowerów

4.9/5.0

Ocena na Opineo

Rowerowy

pakiet korzyści

Korzystne

raty lub leasing

Bezpieczne

płatności online

Aktywne filtry

Przeznaczone zarówno do zabawy, jak i sportu wyczynowego. Na tle pozostałych modeli odznaczają się wyjątkowo wytrzymałą i dopracowaną konstrukcją, niezawodnym wykonaniem i trwałością, jakiej próżno szukać u konkurencji. Pozwalają na akrobacje i ekstremalne treningi, zapewniając świetną rozrywkę i pozwalając na zastrzyk emocji. Typowo młodzieżowe i z charakterystycznym designem, świetnie sprawdzą się w parkach, skateparkach i przy akrobacjach nad przeszkodami. Dedykowane użytkownikom, którzy nad klasyczną jazdę przekładają tę z przygodami.

BMX posiada 20 lub 24-calowe koła, nie posiada przerzutek i amortyzatorów, a rama charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami i wysoko położonym środkiem ciężkości. Na osiach kół bardzo często montowane są tzw. pegi, czyli specjalne podpórki pod stopy, ułatwiające wykonywanie skomplikowanych akrobacji.

Z racji swojego specjalistycznego charakteru, rowery BMX są wybierane głównie przez młodych, aktywnych ludzi, którzy marzą o uprawianiu jazdy wyczynowej i ekstremalnej. Rower BMX nie nadaje się do długich wycieczek czy przewożenia dużych bagaży, ponieważ nie został zaprojektowany do tego celu. Maksymalna wytrzymałość, niewielka masa i ograniczone do minimum wyposażenie to dodatkowa zaleta, gdy celem jest wykonywanie ewolucji i pokonywanie przeszkód. Rowery BMX służą do robienia rzeczy, których inne jednoślady nie potrafią. Można na nich skakać po rampach, wskakiwać na poręcze, pokonywać bardzo wymagające tory.

Rowery BMX największe triumfy świeciły w latach 70. i 80. ubiegłego wieku – potem ich popularność mocno spadła. Efektowność i stopień trudności zawodów bicycle motocross sprawiły jednak, ze aktualnie przeżywamy prawdziwy renesans tych konstrukcji. Coraz większa liczba producentów wprowadza na nowo rowery BMX do swojej oferty, a zapotrzebowanie na te wysoko wyspecjalizowane pojazdy nieustannie rośnie. W okresie letnim coraz częściej są organizowane imprezy dedykowane fanom BMX – do największych w Polsce należą Mistrzostwa BMX w Białymstoku, Baltic Games czy Wąchock Jam.

Rower BMX to doskonały prezent dla dzieci i młodzieży. Tego typu konstrukcja pozwala zachęcić najmłodszych do uprawiania sportu, ciekawej aktywności fizycznej i odpoczynku od telewizji oraz komputera. Oczywiście niezbędnym wyposażeniem każdego fana BMX jest też odpowiedni kask i nakolanniki, które zapewnią ochronę w razie upadku. Wbrew pozorom bicycle motocross to dyscyplina bezpieczna – wystarczy dobrej jakości rower BMX, akcesoria ochronne i odrobina rozsądku, aby czerpać z niej przyjemność i poprawiać kondycję fizyczną.

Więcej
Mniej
0zł