Filtruj według

Wzrost

Wzrost

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 31,00 zł - 229,00 zł

Kolory

Kolory

Darmowa

dostawa rowerów

4.9/5.0

Ocena na Opineo

Rowerowy

pakiet korzyści

Korzystne

raty lub leasing

Bezpieczne

płatności online

DARTMOOR

początki nowej marki

Marka Dartmoor powstała z inicjatywy Andrzeja Machy. Jako były pracownik znanej w branży rowerowej firmy Velo, postawił on na usamodzielnienie w biznesie rowerowym, przy okazji realizując mnóstwo pomysłów, o czym od dawna marzył. Z szacunku do byłego pracodawcy, Macha wybrał niekolidujący z Velo kierunek rozwoju własnej marki.

W owym czasie w Polsce dość intensywnie rozwijało się kolarstwo grawitacyjne. To właśnie w tej dziedzinie Andrzej Macha upatrywał szansę na zaistnienie nowej marki. Rozpoczęło się kompletowanie zespołu ludzi i tworzenie odpowiednich warunków pracy. Postanowieniem założyciela marki, należeć do niej mieli wyłącznie ludzie z pasją, od lat związani ze światem MTB. Macha chciał bowiem tworzyć produkty nowoczesne, funkcjonalne i rozpoznawalne. Tylko profesjonalna załoga mogła pomóc mu odnieść w tym sukces.

tworzenie zespołu

W 2008 roku Dartmoor podjął współpracę z Janem Kilińskim, zawodnikiem czeskiej grupy AGang. Kiliński, jako czynny sportowiec biorący udział w licznych zawodach MTB, pomógł rozwinąć potencjał nowego przedsiębiorstwa.

Zespół rozrastał się, o co raz to nowych pracowników. Dostarczali oni świeżych pomysłów, które wdrażane były w życie. W tamtym momencie Dartmoor zaczął nabierać obecnego kształtu. Co istotne, z założenia Dartmoor nigdy nie miał być wielką korporacją. Jak twierdzi Andrzej Macha:

"Tutaj każdy zna każdego, wiele osób uprawia MTB, dzięki czemu marka jest bardzo autentyczna, nie ma tutaj miejsca na marketingową paplaninę".

Dartmoor stawał się też coraz bardziej popularny w świecie MTB. Spora rzesza zawodników była chętna korzystać z jego sprzętu i liczba ta nadal rośnie. Wśród zawodników pod logo Dartmoor warto wymienić utalentowanych braci Godziek (Dawid i Szymon) czy Czecha Tomasa Zejda.

Two6Player - legendarna aluminiowa rama

Swego czasu środowisko dirtowe nastawione było tylko na stal. Wszystkie rowery typu dirt wykonane były właśnie z tego materiału, gdyż stal uznawana była powszechnie za bardzo trwałą. Do tego doskonale pochłaniała drgania. Pierwsze ramy Dartmoor przeznaczone były do 4X (four cross). Dyscyplina ta polegała na zjeździe czwórkami po specjalnie zbudowanym torze z dużą ilością hopek i zakrętów. Po nawiązaniu współpracy z Janem Kilińskim firma zdecydowała pójść w kierunku dirtu, czyli skoków i ewolucji na torze z usypanych ziemnych hop.

Jan postanowił wykorzystać potencjał i możliwości techniczne firmy do stworzenia wysokiej klasy aluminiowej ramy do dirtu. W rezultacie powstała w pełni aluminiowa rama Two6Player. Projekt został opracowany przez ludzi Dartmoora od początku do końca.

W owym czasie aluminiowa rama w rowerze dirt była czymś zupełnie nowym i niespotykanym. Two6Player stał się rozpoznawany na całym świecie, a polska marka jest z niego niezwykle dumna. Nic więc dziwnego, że praktycznie co roku powstają nowe, udoskonalone wersje tego modelu a jego popularność wśród zawodników dirtu jest bardzo duża.

Jednym z niewielu zawodników, którzy mieli możliwość doświadczyć wszystkich wersji Two6Playera, jest długoletni przyjaciel i zawodnik marki – Tomas Zejda. Zdobył on niezliczoną ilość medali na zawodach na całym świecie i pomógł rozwijać Two6Playera na przestrzeni lat. Aby uhonorować jego zaangażowanie, Dartmoor stworzył ramę sygnowaną jego imieniem.

Two6Player to znak firmowy Dartmoor. Jest on synonimem trwałości i wytrzymałości. Jednocześnie zapewnia doskonałe właściwości jezdne. Jak twierdzi Andrzej Macha, firma dotychczas sprzedała kilka tysięcy tych ram i jak do tej pory ani jedna nie została odesłana do naprawy gwarancyjnej.

Po sukcesie Two6Playera Dartmoor nie spoczął na laurach. Zespół zaangażował się także w nowe projekty i skoncentrował się na produkcji takich ram jak Shine, Hornet i Primal. Dużą popularnością cieszą się też modele gamer, streetfighter, bluebird, blackbird i thunderbird.

nie tylko ramy i kompletne rowery

Dartmoor zajmuje się także produkcją komponentów i akcesoriów, które znajdziemy w rowerach, ale również do dokupienia osobno.

Oferta komponentów jest nieustająco rozszerzana. Obecnie można złożyć praktycznie cały rower na bazie produktów tej polskiej marki.

Katalog Dartmoor obejmuje piasty, obręcze i kompletne koła. Znajdziemy też korby, stery, kierownice i mostki. Duży wybór kolorowych chwytów, siodeł, pedałów i innych dodatków pozwoli nam nie tylko ulepszyć nasz rower, ale także go spersonalizować. Będąc związanym z marką, możemy skorzystać z brandowanej odzieży tj. koszulki, bluzy, skarpetki czy czapki.

"Ride your way"

Według filozofii marki, jazda na rowerze to nie tylko sport, to po prostu styl życia. To doskonała okazja do podróżowania, zmierzenia się ze swoimi ograniczeniami i doskonalenia siebie. Dartmoor zachęca każdego do robienia tego, co go uszczęśliwia, cokolwiek sprawia, że ​​czujesz się wolny. W życiu czy na szlaku — po prostu jedź po swojemu - "Ride your way".

Więcej
Mniej

Aktywne filtry

0zł