Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 63,00 zł - 170,00 zł

Marka

Marka

Kolor

Kolor

Darmowa

dostawa rowerów

4.9/5.0

Ocena na Opineo

Rowerowy

pakiet korzyści

Korzystne

raty lub leasing

Bezpieczne

płatności online

Aktywne filtry

Rękawiczki rowerowe są bardzo ważną częścią ubioru rowerzysty. Niezależnie od tego, czy jedziesz do pracy, udajesz się na weekendową przejażdżkę, czy uczestniczysz w intensywnym wyścigu, rękawiczki na rower mogą być dla Ciebie nieocenionym wsparciem. Koniecznie zapoznaj się z oferowanymi przez nas produktami!

Czym są rękawice rowerowe?

Rękawiczki na rower to akcesorium, które zakłada się przed każdym wyruszeniem w trasę. Mają one za zadanie chronić dłonie przed obrażeniami, a także przed niesprzyjającą temperaturą. Ich celem jest również zwiększenie przyczepności dłoni do kierownicy oraz zapewnienie amortyzacji. Rękawiczki do roweru pomagają również zachować odpowiednią wentylację oraz czyste dłonie. 

Rękawiczki rowerowe — rodzaje

Istnieją trzy podstawowe typy rękawiczek rowerowych. Krótkie, długie oraz zimowe. Pierwsze dwa rodzaje przydają się latem. Dla przykładu rękawiczki rowerowe typu krótkiego zapewniają bowiem dłoniom ochronę przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym i jednocześnie chronią je przed obtarciami. Zimowe natomiast sprawdzają się w okresie, gdy na dworze panuje niska temperatura. Zmarznięte dłonie są w takich sytuacjach ogromnie uciążliwe. Taka sytuacja może nawet doprowadzić do utraty kontroli nad pojazdem. 

Warto wyróżnić również rękawiczki rowerowe męskie oraz rękawiczki na rower damskie. Oba te warianty różnią się przede wszystkim rozmiarem. Innych znaczących różnic trudno się jednak doszukać. Modele przeznaczone dla kobiet są specjalnie dostosowane do kształtu ich dłoni. Jest to jednak subtelna różnica. 

Warto pamiętać także o tym, że istnieją rękawiczki rowerowe MTB oraz rękawiczki szosowe. Te pierwsze ważą więcej i skuteczniej amortyzują dłonie rowerzysty. Szosowe natomiast cechują się stosunkowo niewielkim ciężarem i często pozbawione są wszelkiego rodzaju wkładek oraz rzepów. 

Dlaczego warto mieć rękawiczki na rower?

Rękawiczki rowerowe damskie oraz męskie są atrakcyjnym produktem zarówno dla amatorów, jak i dla profesjonalistów. Przede wszystkim bowiem chronią one dłonie przed różnego rodzaju obrażeniami. Nie musisz zatem obawiać się między innymi obtarć, a także skaleczeń na dłoniach w przypadku ewentualnego upadku.

Dodatkowo warto zdecydować się na rękawiczki na rower męskie lub damskie ze względu na amortyzację wstrząsów. Przyda się to zwłaszcza na nierównych terenach, na których dłonie narażone są na wstrząsy. W takich miejscach brak rękawiczek automatycznie powoduje obtarcia na skórze.

Kolejnym powodem, dla którego warto zdecydować się na rękawiczki rowerowe, jest komfort termiczny. W zależności od pory roku produkt ten może zapewniać ochronę przed nadmiernym promieniowaniem latem oraz ciepło w zimowe dni. Wszystko zależy w tym przypadku od tego, o jakiej porze roku jeździsz rowerem oraz, na jaki rodzaj rękawiczek się zdecydowałeś. 

Rękawiczki na rower — producenci

Bez względu na to, czy decydujesz się u nas na rękawiczki rowerowe bez palców, czy też rękawiczki rowerowe krótkie albo jeszcze inny wariant, zawsze masz do dyspozycji produkty od renomowanych producentów. W sklepie Rowerzysta.pl zaopatrzysz się bowiem między innymi w artykuły sygnowane logami:

  • Kellys,
  • Merida,
  • Husqvarna.

Kellys to słowacki producent z bardzo długim stażem na rynku. Swoją działalność rozpoczął w 1972 roku. Jest on odpowiedzialny nie tylko za produkcję jednośladów, ale również za wytwarzanie części oraz akcesoriów do nich. Merida natomiast jest tajwańską marką z bardzo długim stażem rynkowym. Swoją działalność rozpoczęła w 1972 roku i jest odpowiedzialna między innymi za nasze rękawiczki na rower MTB. Przedsiębiorstwo już wiele lat temu zyskało renomę na terenie całego świata, a dziś zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści doceniają rozwiązania sygnowane logiem Merida. Husqvarna natomiast także jest cenionym producentem z branży rowerowej. Przedsiębiorstwo zostało założone jeszcze w 1689 roku w Szwecji. Wieloletnia tradycja obliguje szwedzką markę do stawiania na wyłącznie sprawdzone technologicznie rozwiązania. 

Rękawiczki na rower — dlaczego nasza oferta?

Warto postawić na naszą ofertę przede wszystkim ze względu na niezawodność rękawiczek rowerowych. Stawiamy bowiem na producentów, którzy naprawdę wysoko podnoszą poprzeczkę swoimi produktami. Drugim argumentem, który może skłonić Cię do postawienia na asortyment ze sklepu Rowerzysta.pl, jest możliwość otrzymania fachowego wsparcia naszych doradców. W sytuacji zatem, gdy masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości dotyczące produktów, koniecznie skontaktuj się z nami. Serdecznie zapraszamy do dokonywania zakupów!

Więcej
Mniej
0zł