Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 6 499,00 zł - 49 999,00 zł

Marka

Marka

Kolor

Kolor

Waga

Waga

  • 0 kg - 20 kg

Rozmiar ramy

Rozmiar ramy

Amortyzator przód

Amortyzator przód

Amortyzator tył

Amortyzator tył

Hamulec tarczowy

Hamulec tarczowy

Rama (materiał)

Rama (materiał)

Ilość biegów

Ilość biegów

Pojemność baterii

Pojemność baterii

Umiejscowienie silnika

Umiejscowienie silnika

Umiejscowienie baterii

Umiejscowienie baterii

Moc silnika

Moc silnika

Dla kogo

Dla kogo

Darmowa

dostawa rowerów

4.9/5.0

Ocena na Opineo

Rowerowy

pakiet korzyści

Korzystne

raty lub leasing

Bezpieczne

płatności online

Aktywne filtry

To co niemożliwe lub utrudnione jest w przypadku wielu modeli rowerów MTB, staje się realne w przypadku rowerów MTB elektrycznych, które umożliwiają jazdę pod górkę mimo znacznej masy całkowitej. Oczywiście wspomaganie standardowo włączane jest siłą mięśni, jednak bez niego pokonanie stromego odcinka trasy na rowerze ważącym 20 kg jest zadaniem z gruntu tych dla Ironmen, czyli uczestników ekstremalnych triathlonów, dla których jest to dobry trening. W naszej ofercie znajdziesz modele rowerów MTB elektrycznych, dzięki którym pokonasz skomplikowane trasy nawet nie będąc zawodowcem.      

Czym charakteryzują się rowery MTB elektryczne?

Przede wszystkim rowery górskie MTB posiadają konstrukcję główki ramy, która ułatwia pokonywanie terenowych przeszkód. Jednak taki element jest także obecny w tradycyjnych rowerach tego typu bez wspomagania. Zatem warto wspomnieć o napędzie, gdyż silnik elektryczny najczęściej usytuowany jest w centralnej części pojazdu, a warto wiedzieć, że takie położenie gwarantuje doskonałe wyważenie i w połączeniu z tylną przerzutką ułatwia pokonywanie stromych podjazdów. Co ciekawe takie „górale” mogą być wyposażone nie tylko w ułatwiające jazdę po trudnym terenie koła o średnicy 27,5 cala czy największe – 29-calowe, ale również typ mieszany i taki rower składany jest wyborem dla najbardziej wymagających, którzy oczekują dynamiki jazdy, w połączeniu z doskonałym panowaniem nad pojazdem na górskich przeszkodach i stromych zakrętach.         

Jak długo może działać wspomaganie w elektrycznych rowerach MTB?

Jak wiadomo w przypadku rowerów elektrycznych wspomaganie uruchamiane jest pracą mięśni, a możliwość jego działania gwarantuje obecność akumulatora, najczęściej litowo-jonowego. Na wspomaganiu, w zależności od jego pojemności można przejechać od 30 do 150 km. Mechanizm wspomagania, także w rowerach MTB elektrycznych, wyłącza się przy przekroczeniu 25 km/h, niezależnie od tego, że nie jeździmy nim po drogach ulicznych, a trasach górskich. Przepisy dotyczą bowiem wszystkich typów rowerów elektrycznych.

Więcej
Mniej
0zł