0zł
Romet Monsun Limited 2022 - prawdopodobnie najtańszy karbonowy MTB na rynku

Romet Monsun Limited 2022 - prawdopodobnie najtańszy karbonowy MTB na rynku

Monsun LTD to rower z segmentu MTB XC oparty o ramę z włókna węglowego. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie cena roweru, która wynosi jedyne 4499zł. Skąd zatem tak niska cena, w czasach gdy zakup samej ramy karbonowej to wydatek rzędu 3-3,5 tysiąca złotych?

Stało się to możliwe dzięki kompromisom pomiędzy kosztowną ramą z włókna węglowego a wyposażeniem roweru. W monsunie nie znajdziemy komponentów najwyższej klasy bo te zastosowane przez producenta można określić jako ze „średniej półki” jednak nie dyskwalifikuje to Monsuna w swojej kategorii. Wręcz przeciwnie - pozwala wykorzystywać go nawet w warunkach amatorskiego ścigania.

Zastosowany w rowerze napęd 1 × 11 z grupy Shimano Deore M4100, w tym korba M5100 to duży plus w specyfikacji roweru. Biegi zmieniane są z wystarczającą płynnością i precyzją.

Elementem wyposażenia, który może pozostawiać niedosyt lub przez wielu użytkowników modelu znajdzie się na pierwszym miejscu komponentów do wymiany jest sprężynowy amortyzator SR SunTour XCT. Jest to widelec, który sprawdzi się raczej w prostych rowerach o zastosowaniu rekreacyjnym. Przy wymianie na amortyzator powietrzny zyskamy nie tylko większy komfort ale też znacząco obniżymy masę całego roweru.

W Monsunie znajdziemy hydrauliczne hamulce tarczowe podstawowej grupy Shimano MT200. Mimo wszystko są to cenione hamulce ze względu na ich łatwość serwisu przy jednocześnie dobrej skuteczności działania.

Myślisz o pierwszym ściganiu lub po prostu lubisz mocniejszą jazdę w terenie? Jeśli tak, to Monsun może być właściwym wyborem. Jest to bez wątpienia solidny rower w bardzo przystępnej cenie, a do tego stanowi świetną bazę do dalszej rozbudowy.

Zapraszamy do przyjrzenia się bliżej temu wyjątkowemu modelowi.

https://www.youtube.com/watch?v=iForSQYmMvE