0zł
Husqvarna - nowa marka w naszej ofercie

Husqvarna - nowa marka w naszej ofercie

Husqvarna, to marka założona w 1689 r. w Szwecji. Oferuje szeroki wybór produktów, od profesjonalnych maszyn po sprzęt dla wymagających użytkowników. Początkowo Husqvarna produkowała broń dla szwedzkiej armii, w tym najlepsze w owym czasie muszkiety. Wtedy to powstały podwaliny mechaniki precyzyjnej, dzięki której Husqvarna rozpoczęła produkcję jednych z najlepszych w swojej klasie produktów tj. broń myśliwską, rowery, motocykle, sprzęt kuchenny, maszyny do szycia oraz do pracy w lesie, parku i ogrodzie.

W obecnych czasach, marka Husqvarna najbardziej kojarzy się ze świetnej jakości pilarkami łańcuchowymi lub kosiarkami. Niewiele osób zapewne wie, że pod koniec XIX wieku Husqvarna zajmowała sie także produkcją rowerów. Podążając z duchem czasu, w 2017 roku Husqvarna zaczęła skupiać się na elektromobilności, ruszając z produkcją rowerów elektrycznych. Produkcja e-rowerów została przekazana firmie PEXPO GmbHz Schweinfurtu w Niemczech, do której należy brand Husqvarna Bicycles.

Husqvarna Bicycles wytycza nową ścieżkę projektowania w dziedzinie eMobility.

Rowery elektryczne pod znakiem Husqvarna przedstawiają się przez pryzmat pewnych i przemyślanych rozwiązań technologicznych. Doskonałość techniczna, zwłaszcza pod względem napędu, spotyka się z przejrzystym skandynawskim wzornictwem, rozpoznawalnym w całej Europie. Uwagę zawsze przykuwa kluczowy element każdego roweru elektrycznego: jednostka napędowa. Unikalny „Skeleton Interface” bezpiecznie podtrzymuje silnik, nie ukrywając go.

Pierwsze modele Husqvarny zaprezentowane w 2017 r. wydawały się produktami „z półki”, ale  szwedzka marka wymyśliła unikalny i niepowtarzalny język projektowania w 2018 roku, akcentując umiejscowienie silnika. Nowo opracowana platforma węglowa pozwoliła przenieść sprawy na jeszcze wyższy poziom.

Firma Husqvarna twierdzi, że znalazła sposób na sukces jeśli chodzi o wydajności na szlaku lub radości z jazdy. Twierdzi, że to kierowca i szlak dostarczają informacji, a rower odpowiada odpowiednią informacją zwrotną.

Jeśli ta informacja zwrotna wydaje się intuicyjna (tj. dokładnie taka, jak oczekiwano), automatycznie poczujesz, że masz kontrolę i pewność siebie. To uruchamia emocjonalną reakcję łańcuchową, na końcu której nie możesz się powstrzymać od uśmiechu.

Husqvarna kategoryzuje swoje e-rowery według trzech zastosowań: miejski (urban), terenowy (allroad) i terenowy (offroad). W ofercie Husqvarna znajdziesz rower elektryczny, który zaspokoi każdą Twoją potrzebę. Od miasta po szlaki i od gór po równiny. Widać, że marka koncentruje się głównie na kategorii rowerów stricte terenowych tj. Offroad.

Warto zwrócić uwagę na dwa modele z kolekcji 2022, oparte na karbonowych ramach.

Modele Light Cross (LC) i Mountain Cross (MC) to dwa nowe modele terenowe, oparte na zupełnie nowej ramie karbonowej. Husqvarna zaprojektowała LC jako wszechstronny rower eMTB do wycieczek i łatwych do umiarkowanych szlaków. Mountain Cross powinien być zdolny do nieco bardziej agresywnej jazdy w trudnym terenie. Najważniejszym elementem nowych eMTB firmy Husqvarna jest to, że oba opierają się na tej samej platformie z włókna węglowego, różnią się jedynie komponentami.