0zł

Filtruj według

Wzrost

Wzrost

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 8,00 zł - 43,00 zł

Marka

Marka

Darmowa

dostawa rowerów

4.9/5.0

Ocena na Opineo

Rowerowy

pakiet korzyści

Korzystne

raty lub leasing

Bezpieczne

płatności online

Aktywne filtry

Dętka jest podstawowym elementem wyposażenia roweru. Można w łatwy sposób ją wymienić, wystarczy tylko spuścić powietrze i zdjąć oponę rowerową. Przebicie dętki w rowerze dziecięcym się zdarza, dlatego polecamy dętki 12-20", dostępne w ofercie naszego sklepu rowerzysta.pl, które dopasowane są do opon dedykowanych do rowerków dziecięcych. Wszystkie wyróżniają się najwyższą jakością. 

Dobór dętek 12-20"– czy rodzaj wentyla ma znaczenie? 

Dętki dopasowane są do opon o określonej średnicy i szerokości i mogą różnić się rodzajem wentyla. Jak wiadomo ciśnienie opon ma niebagatelne znaczenie dla bezpieczeństwa jazdy, dlatego w rowerach dziecięcych trzeba dbać o nie w sposób szczególny. Wśród dostępnych wentyli można znaleźć zarówno samochodowe, oznaczone AV, francuskie, nazywane też Presta – SV, a także rowerowe, czyli DV. Najprostsze w użytkowaniu są te pierwsze, gdyż można napompować oponę nawet na stacji benzynowej przy użyciu kompresora. Inne rodzaje wymagają już stosowania pompek rowerowych. Presta lepiej trzyma ciśnienie i jest lżejszy, ale też bardziej podatny na uszkodzenia od tradycyjnego wentyla rowerowego. Warto również podkreślić, że pompowanie opon w rowerku dziecięcym nie jest tak wymagające, jak w dorosłych modelach, dlatego dobór dętek 12-20" zależny jest głównie od preferencji. Oczywiście najpierw należy zweryfikować rozmiar dętki, co można wykonać poprzez sprawdzenie rozmiaru opony.  Wysoka jakość, pod warunkiem odpowiedniej eksploatacji, gwarantuje trwałość i niezawodność.      

Waga dętek 12-20" – czy taki szczegół jest istotny? 

W przypadku niektórych modeli producenci podają  wagę dętek, także w modelach 12-20". Na wagę dziecięcego rowerka ma wpływ wiele czynników, ale również ciężar rowerowych kół wraz z oponami. Stąd warto zwrócić uwagę na ten parametr. Nieco „odchudzony” rower będzie na pewno łatwiejszy w prowadzeniu. Oczywiście biorąc pod uwagę fakt, że to rodzice prowadzą czy przenoszą rowerki najmniejszych dzieci, ten szczegół nie musi mieć aż tak istotnego znaczenia.