7 rowerowych postanowień noworocznych

7 rowerowych postanowień noworocznych

Co chciałbyś osiągnąć w Nowym Roku? Zamiast planowania i budowania najlepszych intencji, aby zrealizować wyznaczone cele, jest to najwyższy czas, by zacząć działać! Podejmij się realizacji tych 7 postanowień, aby dobrze rozpocząć Nowy Rok.

1. Zrzuć wagę

Jazda na rowerze to świetny sposób na zabawę a przy tym utrzymanie doskonałej kondycji. Jeśli szukasz sposobu na zgubienie zbędnych kilogramów i poprawić swoje zdrowie, regularna jazda na rowerze to odpowiedni kierunek w osiągnięciu tego celu.

2. Zwiększ swoją siłę

W kolarstwie, prędkość jest równa sile. Zamiast traktować każdą jazdę jakbyś brał udział w Tour de Pologne, skup swój wysiłek wokół interwałów i treningów obciążeniowych. Włącz do swoich treningów dużo lekkich jazd, aby odpocząć pomiędzy mocniejszymi akcentami.

3. Trenuj mądrze

Czy jest jakiś konkretny wyścig, który chcesz ukończyć lub cel czasowy do wielkiego wydarzenia? Zacznij trenować dokładnie pod wyznaczone cele i skup swoje treningi na przygotowaniach do tego właśnie wydarzenia. To znaczy nigdy więcej “śmieciowych kilometrów”. Każda jazda powinna się odbyć z myślą o realizacji tego celu.

4. Trenuj z trenerem

Dobry trener pomoże ci wejść z treningami na wyższy poziom. Pomoże ci rozwinąć solidny plan treningowy, zapewni motywację kiedy jej potrzebujesz i pozwoli uniknąć wszelakich kontuzji. Jeśli nigdy nie korzystałeś z opieki trenerskiej, Nowy Rok jest idealnym momentem aby tego spróbować.

5. Dojeżdżaj do pracy rowerem

Dojeżdżanie do pracy rowerem pozwoli ci zaoszczędzić wydatków na paliwo I umożliwi wdrożenie jazd treningowych kiedy stoisz słabo z czasem. Poranna jazda przyspieszy twój metabolizm, co jest istotne przy zrzucaniu wagi.

6. Nie pozwól by zła pogoda cię pokonała

Pogoda to wymówka, której wielu rowerzystów używa aby opuścić trening lub zaprzestać jazdy w ogóle podczas zimowych miesięcy. Prawdą jest, że jazda w zimowej czy deszczowej porze nie jest taka straszna jak by się wydawało. Jeśli odpowiednio się ubierzesz i wykonasz kilka modyfikacji w swoim rowerze, jazda podczas słabej pogody może być równie satysfakcjonująca jak latem.

7. Czyść swój rower po każdej jeździe

Łatwo jest popaść w lenistwo kiedy po skończonej jeździe zawitasz w domu. Zamiast dopuścić do tego by brud i błoto niszczyło Twój rower, myj go zaraz po tym jak skończysz trening. Sprawi to, że poszczególne komponenty w rowerze zyskają na żywotności a rower będzie sprawniejszy i będzie działał płynniej.

0zł