Park Tool - profesjonalne narzędzia dla każdego rowerzysty

Park Tool - profesjonalne narzędzia dla każdego rowerzysty

Park Tool — początki firmy

Historia marki Park Tool sięga lat 60 XX wieku. To wtedy nastąpił boom technologiczny w branży rowerowej. Dotychczasowe rowery — proste w swojej budowie, nie wymagały specjalistycznych narzędzi do ich naprawy. Jednak to się zmieniło. Pojawiły się między innymi nowe układy hamulcowe, napędy i przerzutki. Potrzebne stało się zatem użycie zaawansowanych narzędzi. Tę potrzebę dostrzegli Howard Hawkins wraz z partnerem biznesowym Artem Engstromem. Postanowili oni sprostać wyzwaniu, opracowując własne narzędzia. Tak powstała koncepcja amerykańskiej firmy pokrywającej zapotrzebowanie na nowe narzędzia do serwisu i naprawy współczesnych rowerów.

park tool początki

Pierwsze produkty z logo Park Tool

Jednym z pierwszych wynalazków Hawkinsa i Engstromena był rowerowy stojak serwisowy. Utrzymywał on rower nad ziemią, umożliwiając łatwy dostęp do dowolnej części. Zrobiony był z nóg stołu jadalnego i podzespołów ciężarówki Ford 37. Ten oryginalny stojak został dostrzeżony i doceniony w ówczesnym środowisku rowerowym. Firma Schwinn Bicycle Company tak polubiła ten wynalazek, że złożyła prośbę o model produkcyjny. Tak narodziła się firma Park Tool.

Wkrótce potem firma rozszerzyła swoją działalność o produkcję maszyn do centrowania kół i sklepowych stojaków serwisowych z podwójnym ramieniem. Wprowadziła także na rynek różnego rodzaju mierniki i narzędzia skierowane do codziennych użytkowników rowerów.

Dział detaliczny firmy również się rozwijał, zdobywając status jednego z najlepszych dealerów firmy Schwinn przez piętnaście kolejnych lat. Na początku lat 80. sprzedano jednak wszystkie trzy sklepy detaliczne, aby całkowicie skoncentrować się na branży narzędziowej.

park tool park tool

Patenty

Park Tool to marka, która stworzyła wiele przydatnych narzędzi. Większość z nich została opatentowana. Wśród nich są liczne narzędzia do naprawy rowerów, a nawet nóż do pizzy w kształcie bicykla. Uznanym rozwiązaniem stało się urządzenie mocujące na oryginalnym stojaku do naprawy rowerów, na które firma otrzymała patent w 1976 r.

Cecha rozpoznawcza marki

Produkty Park Tool wyróżniają się kolorem niebieskim. Rękojeści większości narzędzi pomalowane są właśnie na ten kolor. Mimo że niektóre narzędzia mają inny kolor, aby uniknąć pomylenia przez mechaników, to można powiedzieć, że niebieski to cecha rozpoznawcza tej marki.

park tool

Narzędzia i akcesoria rowerowe

Firma Park Tool zbudowała setki tysięcy narzędzi i akcesoriów docierając do sklepów rowerowych na całym świecie. Linia produkcyjna obejmuje obecnie ponad 400 różnych elementów. Każdego roku wprowadzane są nowe rozwiązania i produkty.

Park Tool to marka, która może być kojarzona przez rowerzystów dzięki bogatej ofercie narzędzi typu multi tool. Są to składane zestawy narzędzi zamknięte w kompaktowej obudowie. Pozwalają one na szybką naprawę roweru w każdej sytuacji. Dzięki niewielkim rozmiarom zmieszczą się praktycznie w każdej torbie, a nawet w kieszeni.

park tool multitool

W ofercie Park Tool rowerzyści znajdą praktycznie każde narzędzie, jakie może okazać się przydatne przy serwisie jednośladu. Będą to produkty do naprawy dętek i zestawy do ich wymiany; pompki; skuwacze łańcucha i testery jego zużycia; klucze oczkowe, imbusowe, torx i śrubokręty i wiele innych.

park tool narzędzia

Narzędzia z logo Park Tool są także często spotykane w specjalistycznych warsztatach i serwisach rowerowych. Ich pracownicy z pewnością chętnie sięgają po niebieskie rękojeści narzędzi tej marki, gdyż są one wygodne, niezawodne i bardzo wytrzymałe.

Dodatkowo w ofercie Park Tool znajdują się produkty do czyszczenia i konserwacji roweru. Szeroki wybór szczotek rowerowych pozwoli na utrzymanie roweru i jego komponentów w czystości.

park tool

0zł