PUKY - marka pełna pasji

PUKY - marka pełna pasji

powstanie marki

Historia niemieckiej marki PUKY rozpoczęła się w roku 1949. Wtedy to, w firmie Schlessmann GmbH powstał dział Pojazdów Dziecięcych PUCK.

Pod tą nazwą firma produkowała wysokiej jakości hulajnogi balonowe z pompowanymi kołami, ale także rowery dla dzieci, trójkołowce i gokarty. W pierwszym roku swojej działalności firma wypuściła na rynek 3993 pojazdów.

puck puky puky

Dział dość szybko przekształcił się w pełnoprawną fabrykę "PUCK GmbH Fahrzeugfabrik". Po sporze o znak towarowy z firmą PUCH, w 1956 roku nazwa PUCK została zmieniona na znaną obecnie — PUKY. Rok 1960 był wielką przeprowadzką z Düsseldorfu do Wülfrath, gdzie od tego czasu znajduje się siedziba firmy.

puky logo

nacisk na przedsiębiorczość społeczną

W międzyczasie zatrudnionych jest tam około 120 pracowników, którzy do dziś opracowują, projektują i produkują wysokiej jakości pojazdy dla dzieci. Oprócz pracowników w centrali ponad 500 pracowników pracuje w fabrykach, którzy profesjonalnie montują i pakują pojazdy. PUKY nie postrzega siebie wyłącznie jako firmy zorientowanej na zysk. Jest to przedsiębiorstwo świadome swojej szczególnej odpowiedzialności wobec społeczeństwa. Z tego też powodu od ponad 40 lat trwa ścisła współpraca z zakładami dla osób niepełnosprawnych. Wszyscy pracownicy PUKY, a w szczególności mali klienci, umacniają systemem wartości tej marki.

produkcja PUKY produkcja PUKY produkcja PUKY

Niemiecka jakość

Od samego początku marka Puky była utożsamiana z wysoką jakością i wyjątkowym bezpieczeństwem. Ich rowerki są regularnie testowane zarówno w warunkach laboratoryjnych, jak i w życiu. Także poszczególne elementy pojazdu są wyrywkowo sprawdzane przed ich zamontowaniem. Aby jeszcze dokładniej monitorować jakość swoich rowerków, PUKY stawia na rozwój poprzez automatyzację produkcji.

produkcja puky puky produkcja rowerów puky

Puky "made in Poland"

W czerwcu 2022 roku nastąpiła rewolucja w systemie organizacji produkcji firmy Puky. Otóż niemiecka marka postanowiła otworzyć fabrykę w Polsce. Nowa placówka odpowiada za produkcję i dystrybucję pojazdów PUKY na rynek europejski. Jak twierdzi kierownictwo marki, fabryka w Polsce jest gwarancją jakości i uczciwej pracy. Tym samym Puky wspiera również polską gospodarkę i minimalizuje ślad węglowy swoich produktów. Dumnie można powiedzieć, że od teraz PUKY jest "Made in Poland".

ZAPROJEKTOWANE W NIEMCZECH — WYPRODUKOWANE W POLSCE 

PUKY

Nowe hasło Puky 

marka pełna pasji

Wspieranie małych bohaterów to zdanie, które stanowi podstawę działań marki Puky. Od ponad 70 lat firma pomaga dzieciom w samodzielnym odkrywaniu otoczenia, wspierając ich rozwój fizyczny. Innowacyjne laboratorium firmy zawsze znajdowało właściwe odpowiedzi na rosnące wyzwania, jakie stawiają dzieci. Dlatego rowery Puky są lekkie, trwałe i funkcjonalne. Wyróżniają się także nowoczesnym wyglądem.

dzieci na rowerkach PUKY

0zł