0zł
Co kupić rowerzyście w prezencie na Święta Bożego Narodzenia?

Co kupić rowerzyście w prezencie na Święta Bożego Narodzenia?

Znalezienie właściwego prezentu bożonarodzeniowego nie zawsze jest prostym zadaniem. Obarczone jest ryzykiem, że niekoniecznie trafimy w gusta danej osoby i prezent jej się nie spodoba. Co kupić, a czego unikać wybierając prezenty dla kolarzy? Wiemy jak trudno jest zdecydować się na tą odpowiednią rzecz, dlatego przychodzimy z pomocą. W niniejszym artykule postaramy się pomóc Ci w wyborze odpowiedniego podarunku.

Prezenty uniwersalne

Wybierając prezent dla osób uwielbiających rowery warto jest kierować swoją uwagę na produkty uniwersalne. Sprawdzą się one zarówno w przypadku rowerzystów miejskich, miłośników jazdy na szosie, jak i pasjonatów MTB. Poniżej przedstawiamy listę kilku uniwersalnych, bezpiecznych i użytecznych propozycji, które mogą przydać się wszystkim miłośnikom jazdy na dwóch kółkach:

Narzędzia rowerowe

Poręczne zestawy narzędzi rowerowych są niezbędnym elementem wyposażenia każdej wyprawy. Dają one możliwość samodzielnej naprawy pojazdu na kompletnym pustkowiu czy w środku lasu. Dobrze wyposażony multitool pomoże wyjść z opresji każdemu rowerzyście.

klucze imbusowe kellys chainey klucze imbusowe romet

Oświetlenie rowerowe

Każdy pojazd powinien być wyposażony w oświetlenie. Jest to wymóg potrzebny nie tylko w celu przestrzegania obowiązujących przepisów, ale również sprzyjający bezpieczeństwu rowerzysty oraz pozostałych użytkowników ruchu. Jeżeli wiesz, że bliska Ci osoba nie posiada oświetlenia rowerowego, to będzie to doskonały i praktyczny prezent.

lampki rowerowe kls vega lampki rowerowe kls noble

Torba rowerowa

Ten element wyposażenia przydaje się nawet podczas krótkich przejażdżek rowerowych. Dzięki torbie możemy bez problemu mieć pod ręką kilka ważnych drobiazgów takich jak telefon, portfel, klucze czy chociażby paczka chusteczek higienicznych. Do wyboru mamy wiele różnych modeli, np. torby podsiodłowe lub zaczepiane na ramę.

torba rowerowa merida sakwa torba na smartfon

Uchwyt na telefon

Współcześnie nie wyobrażamy sobie życia bez telefonów. Umożliwiają one nie tylko kontakt z innymi osobami, ale pomagają również w nawigacji oraz dostarczają wielu informacji. Warto jest posiadać solidny uchwyt do telefonu mocowany na kierownicy. Dzięki takiemu elementowi rowerzysta będzie mógł w bezpieczny sposób korzystać podczas jazdy np. z mapy w smartfonie.

uchwyt rowerowy  na smartfon uchwyt na telefon

Zapięcie rowerowe

W życiu każdego rowerzysty przychodzi czasem taki moment, że musi pozostawić swój pojazd na ulicy, np. ze względu na konieczność wejścia do sklepu. Warto jest więc zadbać o bezpieczeństwo pojazdu. Pomoże w tym mocne i trwałe zapięcie rowerowe.

zamek zapięcie rowerowe linka łańcuch abus

Nawodnienie

Właściwe nawodnienie jest tak samo ważne podczas jazdy na rowerze jak przy wszystkich innych aktywnościach fizycznych. Warto mieć więc łatwy i szybki dostęp do napoju nawadniającego lub wody. W tej roli doskonale sprawdzą się nie tylko mocowane za pomocą uchwytu na ramie jednośladu bidony, ale także bukłaki na wodę. Bukłak można schować do plecaka, a dzięki połączonej z nim rurki z ustnikiem, rowerzysta nie będzie musiał się zatrzymywać, aby nawodnić organizm.

bukłak koszyk bidonu bidon elite

Licznik rowerowy

Każdy zapalony rowerzysta lubi wiedzieć jaki dystans pokonuje na swoim jednośladzie. Licznik rowerowy będzie więc trafionym prezentem jesli wiemy, że dana osoba jeszcze go nie posiada. Obecnie wybór liczników jest ogromny. Rekreacyjnym rowerzystom wystarczy podstawowy model wyświetlający niezbędne informacje jak prędkość, dystans i czas jazdy. Jeśli zamierzamy obdarować licznikiem bardziej ambitnego rowerzystę, możemy zdecydować się na bardziej profesjonalny i tym samym rozbudowany model. Jesli dysponujemy odpowiednią kwotą, możemy pokusić się o licznik z technologią GPS, który będzie służył także jako nawigacja.

licznik rowerowy bryton rider

Akcesoria do czyszczenia i pielęgnacji roweru

Większość rowerzystów dba o swoje rowery dlatego dobrym prezentem mogą być różnego rodzaju środki i narzędzia do czyszczenia i pielęgnacji oraz dedykowane oleje do smarowania. Takie środki i narzędzia z pewnością ułatwią proces czyszczenia roweru. Oczywiste jest, że zadbany rower, którego komponenty były regularnie czyszczone i smarowane, odwdzięczy się lepszą płynnością i precyzja działania, w tym dłuższą żywotnością.

mucc-off bike protect preparat muc-off

Czym kierować się wybierając prezent?

Wybierając prezent dla kolarza warto jest wystrzegać się kupowania części rowerowych. Jest to spowodowane tym, iż każdy zna swój sprzęt najlepiej i wie czego mu potrzeba. Zwłaszcza jeżeli nie mamy właściwej wiedzy dotyczącej rowerów i ich części. Możemy wtedy kupić coś, co nie będzie pasować i nie przyda się danej osobie. Wyjątkiem są sytuacje, w których wiemy konkretnie jakiej części potrzebuje nasz znajomy, znamy jej parametry i nazwę. W takim przypadku możemy pokusić się o zakup danego elementu. Sytuacja wygląda podobnie w kwestii ubrań, rękawiczek i kasków. Jeżeli nie znamy rozmiarów jakie nosi bliska nam osoba, to lepiej jest unikać zakupu takich rzeczy. Wybór odpowiedniego podarunku zależny jest również od ilości pieniędzy jakie mamy do dyspozycji. Jeżeli kwota jaką chcemy poświęcić na prezent dla bliskiej nam osoby jest dość duża, to możemy pokusić się nawet o sprezentowanie jej nowego roweru.

Przedstawione powyżej propozycje prezentów dla rowerzystów to zaledwie część możliwości. W ofercie sklepu Rowerzysta.pl dostępne jest wiele różnych sprzętów, akcesoriów, części i ubrań, które mogą stanowić idealny prezent zarówno dla początkującego jak i doświadczonego kolarza.