0zł
TOP 5 artykułów rowerowych przydatnych jesienią

TOP 5 artykułów rowerowych przydatnych jesienią

Jesień to czas kiedy sezon rowerowy powoli zbliża się do końca. Jeśli jednak pogoda dopisuje to jest to jeszcze dobry moment na realizację wycieczek rowerowych i pokonanie tras, których nie zdążyliśmy zrobić latem.

Planując jesienne wyprawy rowerowe należy mieć na uwadze kilka czynników, które z kolei wpływają na wyposażenie rowerzysty.

Najlepsze oświetlenie rowerowe na jesień

Dni są coraz krótsze więc jest duże prawdopodobieństwo, iż powrót z wycieczki nastąpi po zmierzchu. Obowiązkowym elementem wyposażenia roweru staje się więc oświetlenie przednie i tylne. Użycie dobrych lampek rowerowych nie tylko zapewni nam widoczność drogi ale też sprawi, że będziemy zauważeni przez innych uczestników ruchu, a zatem podniesie nasz poziom bezpieczeństwa.

Rowerzysta.pl poleca:

Zestaw oświetlenia KLS VEGA https://www.rowerzysta.pl/zestaw-oswietlenia-kls-vega-usb-/kolor-czarny

Zestaw oświetlenia KLS Perseus USB https://www.rowerzysta.pl/zestaw-oswietlenia-kls-perseus-usb

Lampa przód Prox Hamal Cree XP-G2 600lm 2600mAh USB https://www.rowerzysta.pl/lampa-przod-prox-hamal-cree-xp-g2-600lm-2600mah-usb

Lampa tylna Prox Minor 60 Lm USB https://www.rowerzysta.pl/lampa-tylna-prox-minor-60-lm-usb

Czyszczenie łańcucha w rowerze

Jesienna pora to także większe prawdopodobieństwo opadów i występowania błota podczas tras terenowych. Sprawia to, że napęd roweru narażony jest na wilgoć i większe zabrudzenia. To co możemy zrobić aby zapewnić płynną pracę napędu w rowerze a jednocześnie przedłużyć jego żywotność to zaopatrzyć się w odpowieni olej do łańcucha, odporny na mokre warunki.

Rowerzysta.pl poleca:

https://www.rowerzysta.pl/olej-muc-off-wet-lube-do-lancucha-120ml-warunki-mokre

Akcesoria do czyszczenia roweru

Jeśli mówimy o trudnych warunkach jak deszcz, błoto itp. to trzeba być przygotowanym na to, że po jeździe konieczne będzie umycie naszego jednośladu. Taki zabieg połączony z naoliwieniem łańcucha sprawi, że rower będzie przygotowany do kolejnej jazdy a w między czasie nie dojdzie do korozji poszczególnych komponentów w rowerze.

Rowerzysta.pl poleca następujące akcesoria do czyszczenia roweru:

Szczotka Muc-Off do czyszczenia opon i kaset https://www.rowerzysta.pl/szczotka-muck-off-do-czyszczenia-opon-i-kaset

Szczotka Muc-Off do czyszczenia napędu z trzema główkami https://www.rowerzysta.pl/szczotka-muck-off-do-czyszczenia-napedu-z-trzema-glowkami

Preparat Expand Czysty Napęd spray 100ml https://www.rowerzysta.pl/preparat-expand-czysty-naped-spray-100ml

Akcesoria zabezpieczające rower

Z drugiej strony, co możemy zrobić aby zapobiegać ubudzeniu naszego roweru? Jeśli nasz rower nie został wyposażony w błotniki rowerowe należy zastosować własnie ten element z gamy akcesoriów rowerowych. Błotniki będą chronić zarówno rower jak i nas samych przed wszelkimi zanieczyszczeniami pryskającymi spod kół.

Do roweru górskiego polecamy:

Błotnik Simpla ADHD SDL Long kpl. 27,5-29" https://www.rowerzysta.pl/blotnik-simpla-adhd-sdl-long-kpl-275-29/kolor-czarny

Błotniki rowerowe KLS Knight kpl. 24-29" https://www.rowerzysta.pl/blotnik-kls-knight-kpl

Do roweru crossowego polecamy:

Błotniki rowerowe SKS Velo 47 Trekking 28" https://www.rowerzysta.pl/blotnik-sks-komplet-28-velo-trekking-47mm-czarne

Błotniki rowerowe KLS Rainy czarne https://www.rowerzysta.pl/blotnik-kls-rainy-kpl-czarno-szary

Akcesoria do przechowywania roweru

Jesienią warto też zadbać o odpowiednie przechowywanie naszego roweru a konkretnie o jego zabezpieczenie. Jest to o tyle istotne jeśli trzymamy nasz rower na zewnątrz. Jest on wówczas narażony na działnie wilgoci a co za tym idzie poszczególne komponenty, zwłaszcza napędu, ulegną korozji. Najprostszym choć skutecznym rozwiązaniem może być pokrowiec rowerowy.

rowerzysta.pl poleca:

https://www.rowerzysta.pl/pokrowiec-na-rower-azimut-big-wzmocniony-szary

Dopóki nie nadejdzie zima warto korzystać z roweru zarówno w celach rekreacyjnych jak i jako środka transportu. Przy odpowiednim przygotowaniu i zastosowaniu niektórych akcesoriów będziemy przygotowani na niekorzystne warunki, z którymi jesienią trzeba się co raz częściej liczyć. Zachęcamy Was do korzystania z roweru jak najdłużej w ciągu roku a z pewnością dostrzeżecie ogrom korzyści z tego płynących.