0zł
Jak znaleźć idealny rower męski? Jakie modele sprawdzą się dla niskich mężczyzn?

Jak znaleźć idealny rower męski? Jakie modele sprawdzą się dla niskich mężczyzn?

Zakup idealnego roweru w obecnych czasach nie powinien sprawić większych problemów. Oferta jest bogata i praktycznie z każdej kategorii roweru możemy wybrać cos dla siebie. Problem może pojawić się, jeśli mamy bardziej sprecyzowane, indywidualne wymagania lub w sytuacji kiedy szukamy roweru dopasowanego do naszego wzrostu, podczas gdy ten nie jest zbyt duży lub odwrotnie. Oferta Rowerzysta.pl opiera się na rowerach różnych producentów. Sprawia to, że jesteśmy w stanie dobrać odpowiedni rower dla każdego. W tym artykule, zamierzamy jednak pomóc mężczyznom o niższym wzroście, przedstawiając propozycje rowerów z naszej bieżącej oferty odpowiednie do ich wzrostu.

Zacznijmy od początku... jak dobrać rozmiar?

Kluczem do Twojej wygody jest odpowiednia rama. Ramę można dobrać biorąc pod uwagę wzrost, długość nogi czy zasięg ramion. Długość nogi mierzona od podłoża do kroku po wewnętrznej stronie. Zasięg ramion mierzymy od barku do nadgarstka przy opuszczonej dłoni wzdłuż tułowia. Łącząc te parametry jesteśmy w stanie wskazać odpowiedni rozmiar ramy. Zapraszamy do kontaktu z doradcą, który przedstawi propozycje uwzględniając preferencje czy sam charakter jazdy. Ten sposób doboru rozmiaru jest przez nas rekomendowany.
Biorącą pod uwagę wyłącznie przekrok (długość nogi mierzoną po wewnętrznej stronie) możemy przyjąć wskaźnik.

Wynik (przekrok) który otrzymamy mnożymy:

x 0,57 - gdy kupujemy rowery górskie, 

x 0,63 - gdy kupujemy rowery trekkingowe, 

x 0,66 - gdy kupujemy rowery szosowe.

Aby uzyskać rozmiar ramy w calach, wynik musimy podzielić przez 2,54 (1cal=2,54cm).

Przykład dla roweru MTB:

Długość nogi od krocza – 85cm.

85cm x 0,57 = 48,45cm

48,45: 2,54=19 cali


Jeżeli bierzemy pod uwagę wyłącznie wzrost możemy wskazać w przybliżeniu odpowiedni rozmiar. Na naszej stronie w karcie produktu dla ułatwienia dodaliśmy tabelę z widełkami rozmiarów. Tabela wyświetlana jest po zaklikaniu DOPASUJ ROZMIAR RAMY. Przy modelu Rower górski Romet Rambler R6.1 2021 Dla osób o wzroście150-160 cm polecamy rozmiar ramy 14 cali. Dla Osób do 170 cm polecamy rower górski w rozmiarze ramy 15-17 cali (S, S/M) z kołem 26 lub 27,5 cala. ( w zależności od jego geometrii, informacje na karcie produktu) Zgodnie z opisanym przykładem i  modelem z tapety rowery Romet.

Propozycje dla Ciebie - kluczem rozmiar ramy!

Wiesz już jak dobrać rozmiar ramy. Sprawdź propozycje rowerów dedykowanych mężczyznom o niskim wzroście. Podzieliliśmy propozycje pod względem teremu do jakiego dedykowany jest konkretny model.

 • GÓRY — trudny teren tj. górskie ścieżki, szlaki leśne, specjalne tory przeszkód

  Rower górski Romet Rambler R6.1 2021
  https://www.rowerzysta.pl/rower-gorski-romet-rambler-r61-2021/kolor-grafitowy_rozmiar--ramy-14
  Rower dostępny w rozmiarze 17” co w połączeniu z kołami 26” jest idealna propozycją dla mężczyzn o wzroście min 160 – 170 cm. Wygodna ale jednocześnie sportowa geometria ramy zapewni komfort jazdy w zróżnicowanym terenie.

 • MIASTO — utwardzone nawierzchnie w mieście tj. ścieżki rowerowe, chodniki, ulice

  Rower miejski Romet Vintage M
  https://www.rowerzysta.pl/rower-miejski-romet-vintage-m-2019
  Miejska propozycja w rozmiarze 18” na kołach 28” Zwinny rower miejski idealny na ścieżki rowerowe oraz pozamiejskie szutry. Rower w stylistyce retro to nie tylko komfortowy ale i stylowy środek transportu.

 • SZOSA — drogi asfaltowe lub ewentualnie inne o równej nawierzchni

  Rower szosowy Merida Scultura 200 2022
  https://www.rowerzysta.pl/Rower-szosowy-Merida-Scultura-200-2022/kolor-zielony--czarny_rozmiar--ramy-50cm
  Jeden z trudniejszych wyborów rowerowych przed jakimi stoją mężczyźni o wzroście poniżej 170cm. Z roku na rok rynek rowerów szosowych w niskich rozmiarach poszerza się lecz nadal nie są tak powszechnie dostępne jak rowery w rozmiarach 54 czy 56 cm. Mężczyznom o wzroście ponizej 170cm polecamy ramę w rozmiarze 47 lub 50cm której wysokość oraz długość zapewni wygodną pozycję za kierownicą.

 • LEKKI TEREN — inaczej umiarkowane warunki terenowe tj. drogi szutrowe, główne ścieżki w parku, lesie

  Rower crossowy Merida Crossway 100 2022
  https://www.rowerzysta.pl/Rower-crossowy-Merida-Crossway-100-2022/kolor-czarny--szary_rozmiar--ramy-47cm
  Merida w swojej ofercie posiada bardzo szeroką paletę rozmiarów i tak jest również w przypadku rowerów crossowych. Rozmiary poniżej 50cm dedykowane są mężczyznom o wzroście mniejszym niż 170cm.

 • WYCIECZKI — nawierzchnie utwardzone (asfalt), ale i drogi szutrowe

  Rower trekingowy Unibike Vision Man 2022
  https://www.rowerzysta.pl/Rower-trekingowy-Unibike-Vision-Man-2022/kolor-grafitowy_rozmiar--ramy-17
  Rower trekingowy to najczęściej szukany typ roweru. Klienci cenią je ze względu na swoją uniwersalność. Wygodna pozycja za kierownicą, jak w przypadku roweru miejskiego, w połączeniu z bogatym wyposażeniem sprawiają, że jest to rower idealny zarówno do miasta jak i na weekendowe wycieczki. Ważne jest aby rozmiar ramy był dobrze dopasowany do naszego wzrostu. Tylko wtedy będziemy mogli cieszyć się z wykorzystania w pełni możliwości popularnego trekkinga. Mężczyznom o wzroście poniżej 170cm polecamy rozmiar ramy 17”.