0zł
Jaki rower warto wybrać na długi weekend majowy?

Jaki rower warto wybrać na długi weekend majowy?

Nadeszła wiosna, a co za tym idzie, coraz więcej czasu spędzamy aktywnie na zewnątrz. Wśród wielu aktywności od lat prym wiedzie jazda na rowerze. W miarę jak temperatury za oknem stają się coraz wyższe a dni się wydłużają, jeździmy coraz więcej, poprawiając naszą kondycję fizyczną. Wielu rowerzystom wystarczają przejażdżki w najbliższej okolicy. Jednak są też tacy, którzy mając w sobie coś z odkrywcy, planują i realizują coraz to dłuższe wypady. Jest to świetna forma poznania danego regionu.

Już wkrótce długi weekend majowy, na który wielu z nas czeka z wytęsknieniem. Będzie to idealny moment, aby wybrać się na dłuższą wyprawę rowerową dlatego też wielu rowerzystów już planuje gdzie by tu się udać w ten wolny czas.

Pamiętać jednak należy, że każda wyprawa, a im dłuższa, tym bardziej, wymaga odpowiedniego przygotowania i sprzętu. W tym blogu, zamierzam skupić się na tym drugim aspekcie, czyli jaki rower najlepiej sprawdzi się na długich trasach. Naturalnym wydaje się, że jeśli chodzi o kategorię rowerów to sprowadza się ona do rowerów turystycznych czyli trekkingowych.

Romet Wagant 7 2022

https://www.rowerzysta.pl/Rower-trekkingowy-Romet-Wagant-7-2022

Spośród wszystkich modeli pod nazwą Wagant (a jest ich ponad 10), Wagant 7 wyróżnia się świetną relacją ceny do jakości.

Rower zbudowany został na lekkiej, aluminiowej ramie, która posiada estetyczne i praktyczne wewnętrzne prowadzenie linek.

Zastosowany amortyzator - Suntor NEX skutecznie poradzi sobie z wszelkimi nierównościami drogi odciążając nasze nadgarstki i poprawiając ogólny komfort jazdy.

W rowerze eksploatowanym na długich dystansach, kluczowym elementem jest napęd. Wagant 7 staje na wysokości zadania. Zastosowane w modelu przerzutki - Shimano Altus i Alivio - oferują rowerzyście pewną i precyzyjną zmianę biegów. Nie musimy więc się martwić o dobór odpowiedniego przełożenia czy to podczas pokonywania długiego i mozolnego podjazdu, czy też podczas szybkiego, dostarczającego dodatkowych endorfin zjazdu.

Turystyczny charakter modelu podkreśla bogate wyposażenie dodatkowe.

Błotniki - ochronią nas przed wodą i błotem pryskającym spod kół. Oświetlenie - to widoczność i bezpieczeństwo jeśli będziemy kontynuowali naszą jazdę po zmierzchu. Zasilanie z prądnicy zapewnia samowystarczalność i niezawodność. Solidna podpórka ułatwi postój roweru. Na koniec bagażnik - bardzo ważny element, który umożliwi przewożenie bagażu, najczęściej pakownych sakw, w które zmieścimy wszystkie niezbędne przedmioty.

Jak widać powyżej Wagant 7 2022 spełnia wszystkie wymagania prawdziwego roweru turystycznego i jest niewątpliwie bardzo ciekawą propozycją roweru na długie trasy. Jeśli jednak nie jesteś gotowy na taki wydatek, Romet przygotował inne modele z serii Wagant, które również są warte uwagi. Pomimo tego, iż będą posiadać osprzęt niższej klasy, sprawdzą się w rowerowym trekkingu i dostarcza przyjemności z jazdy. Jeśli zaś stawiasz na komponenty najwyższej klasy proponujemy np. Wagant 10 2022: https://www.rowerzysta.pl/Rower-trekkingowy-Romet-Wagant-10-2022/kolor-granatowy_rozmiar--ramy-21.

Romet Gazela 8 2022

https://www.rowerzysta.pl/Rower-trekkingowy-Romet-Gazela-8-2022

Romet Gazela to damski odpowiednik męskiego Romet Wagant.

Gazela 8 2022 to zaawansowany model, wyposażony w wysokiej klasy osprzęt: amortyzator Suntour NEX, przerzutki z grupy Shimano Altus/Alivio i niezawodne hydrauliczne hamulce tarczowe. Rama roweru to oczywiście lekkie i sztywne aluminium. Opiera się na niej całe dodatkowe wyposażenie w tym solidny bagażnik, który pozwoli zabrać ze sobą wystarczającą ilość bagażu na długą wycieczkę.

Romet oferuje rowerzystkom szeroki wybór swoich rowerów trekkingowych. Oprócz opisanej Gazeli 8 2022, na uwagę zasługuje chociażby Gazela 4: https://www.rowerzysta.pl/Rower-trekkingowy-Romet-Gazela-4-2022?selected_groups=kolor-bialo--zolty_rozmiar--ramy-20. Jest to bardziej budżetowa wersja, która i tak jest w stanie zaspokoić wymagania wielu użytkowniczek i amatorek rowerowego trekkingu.

Jak widać, dobry rower trekkingowy, który pozwoli nam pokonywać duże odległości, powinien być wyposażony zarówno w dobrej klasy osprzęt tj. przerzutki, hamulce czy amortyzator ale również w solidne wyposażenie dodatkowe jak błotniki, oświetlenie i bagażnik.

Wszystko to sprawia, że jazda na takim rowerze jest czystą przyjemnością. Polegając na dobrej klasy osprzęcie możemy bez obaw i komfortowo pokonywać kolejne kilometry nie martwiąc się o awarię w najmniej oczekiwanym momencie. Ważne jest też dodatkowe wyposażenie bo długie trasy wymagają zabrania ze sobą sporej ilości bagażu. Najważniejsze jednak jest pozytywne nastawienie i chęć poznawania okolicy z perspektywy siodełka rowerowego.

Życzymy udanego weekendu majowego i pełnych pozytywnych doświadczeń wojaży na wybranym rowerze.

Rowerzysta.pl