0zł
Koronawirus a jazda na rowerze

Koronawirus a jazda na rowerze

Na pewno już wiesz, ale przypominamy! Od 20 kwietnia o swoje zdrowie możesz zadbać bardziej i lepiej. Uwolnione od zakazu wstępu zostały tereny zielone: okoliczne lasy i parki. To miejsca szczególnie bogate w tlen - tak bardzo potrzebny dla naszego zdrowego oddechu i jak najlepszego samopoczucia. Możemy więc zachowując wyjątkową ostrożność przemieszczać się chociażby rowerem. Przejazd jednośladem z zachowaniem bezpiecznego 2 m dystansu to warunek, którego musimy bezwzględnie przestrzegać.

Epidemiczne ABC każdego rowerzysty:

A. Aby zadbać o swoją sprawność fizyczną i zdrowie  zacznij spędzać chociaż trochę wolnego czasu w otoczeniu wiosennej zieleni. Wsiądź na rower i zobacz jak przyroda mimo wszystko budzi się do życia. Ciesz się z jazdy rowerem i widokiem krajobrazu!

B. By być bezpiecznym i dbać o bezpieczeństwo innych zakrywaj zawsze nos i usta. Może to być maseczka, chusta lub komin czy szalik, który nie tylko Ciebie ochroni, ale też wyróżni z tłumu. Pokaże Twoją osobowość, bo wybór należy tylko do Ciebie!

C. Co jeszcze można dodać? Musimy trzymać się razem i wzajemnie się wspierać, choć tak naprawdę ważne jest fizyczne oddalenie się od innych osób. O tym nie możemy zapominać! Nigdy!

Zasady bezpieczeństwa, które musimy zachować:

- utrzymywanie dwumetrowej odległości od innych w przestrzeni publicznej

- przestrzeganie zasad sanitarnych (dezynfekcja rąk)

- zasłanianie nosa i ust w przestrzeni publicznej

Klikając tutaj znajdziesz aktualne informacje dotyczące ograniczeń.

Rowerzysto!  Jesteś w jak najlepszym położeniu. Przemieszczasz się oddychając świeżym powietrzem i nie jesteś skazany na sąsiedztwo obcych osób np. w autobusie. Masz idealny sposób na wykorzystanie energii i zadbanie o swoją własną kondycję. Bądź zdrowo-aktywny w tym trudnym dla nas wszystkich czasie. Trzymaj się zdrowo! Dziel się z nami swoimi "pandemicznymi" wypadami za miasto i przesyłaj nam z tych wyjazdów swoje  fotografie. Pozdrawiamy serdecznie !