0zł
Rowery w stylu retro. Czym się wyróżniają i dlaczego warto spośród nich wybierać rowery Romet?

Rowery w stylu retro. Czym się wyróżniają i dlaczego warto spośród nich wybierać rowery Romet?

Mówi się, że moda się zmienia, ale styl pozostaje. Oczywiście czasami można odnieść wrażenie, że otacza nas za mało stylu, natomiast za dużo kiczu. Ale przecież tak być nie musi. Wszak zawsze można postawić na retro. W końcu styl retro jest ponadczasowy, ale tez ultra stylowy i taki wybór jest uzasadniony, także, gdy chcecie kupić rower. Warto więc poznać zalety takich jednośladów i dowiedzieć się czym się wyróżniają. 

Rower stylem retro napisany

Cóż, moda potrafi zaskakiwać, choć nie zawsze pozytywnie, jednak styl retro zaskakuje aż nadto pozytywnie – w końcu z owej mody nie wychodzi. Dlatego też, jeżeli lubicie stylowe rzeczy albo kierujecie się trendami, to rower w stylu retro jest dla Was idealnym wyborem. Bądźmy szczerzy, przy wyborze jednośladów zwracamy uwagę nie tylko walory praktyczne, ale liczą się też walory estetyczne i rowery w stylu retro niewątpliwie je posiadają. Dodatkowo mają w sobie coś z romantycznego stylu i trudno przejść obok nich obojętnie. A gdy jesteście miłośnikami mediów społecznych i uwieczniania wszystkich chwil przy użyciu aparatu smartfona, to powinniście też wiedzieć, że takie modele świetnie się prezentują właśnie na zdjęciach. Ba! Nie trzeba używać żadnych filtrów. W końcu rower stylem retro napisany to rower piękny. 

Estetyka rzecz gustu – ale nie w przypadku roweru w stylu retro

Czasami można powiedzieć, że pojęcie estetyki jest pojęciem względnym i zależy od gustu. W końcu każdy z nas jest inny i każdemu z nas podoba się co innego. Ale czy znacie osobę, której nie podoba się rower w stylu retro? Cóż my jakoś nie. W końcu czy można coś o tym stylu złego powiedzieć? Odpowiedź na to pytanie brzmi nie, bo styl retro jest modny, ponadczasowy, ale też stoi w opozycji do słowa nuda, zatem takie też są rowery retro. Zwróćcie uwagę choćby na same siodełka. Przyciągają uwagę, ale są przy tym ciekawie wyprofilowane, zatem i ultra wygodne. Można wybrać wariant powlekany skórą czy też eco skórą, utrzymany w jasnym odcieniu brązu czy nawet bieli. Do tego koniecznie siodełko powinno być sprężynowe, oczywiście sprężyny stanowią dodatkową amortyzację.  Zwróćcie uwagę na chwyty rowerowe. Szczególnie duże znaczenie mają tutaj gripy w oldchoolowym wydaniu, które stanowią swoistą kropkę nad "i".

Dlaczego rowery retro? 

Wszystko, co jest retro, wydaje się nam trwałe i pewne. Niejako tak jest. Pomyślcie tylko o rowerach, które produkowane były choćby w latach 70-tych i nadal są sprawne. Buty kiedyś kupowane służyły nie przez rok, lecz przez kilka lat i takie przykłady można by mnożyć. Zatem trzeba powiedzieć, że retro kojarzy nam się nie tylko z piękną estetyką, ale i z niezawodnością, a może nawet przede wszystkim z niezawodnością. Oczywiście nie oznacza to, że zawsze tak jest, wszak niektórzy producenci windują ceny, a przy tym używają komponentów słabej jakości, a przez to jednoślady, choć drogie, nie są trwałe. Ale nie oznacza to też, że każdy tani rower jest złej jakości. Zatem najlepiej stawiać na klasykę i wybierać rowery, które są synonimem stylu, ale i jakości, czyli rowery Romet.

Rowery Romet znaczą trwałość 

Made in Poland brzmi dumnie, szczególnie jeżeli wiecie, że firma Romet jest polską firmę i to z wieloletnimi tradycjami. Czas więc dowiedzieć się o niej zdecydowanie więcej. Początki firmy Romet sięgają już czasów przedwojennych i niestety na skutek wojny jej działalność została zahamowana.      Ale już w 1948 roku przedsiębiorstwo znowu zaczęło prosperować, choć nazwa Romet została nadana 31.10.1969. Rowery Romet przez lata sprzedawały się bardzo dobrze i obecnie nawet bardzo stare modele można zobaczyć czy nawet zakupić, gdyż sprzedawane są jako swoiste "perełki", oczywiście w pełni sprawne. Niestety początek XXI wieku nie był dla przedsiębiorstwa łaskawy i firma w 2005 roku została zamknięta, by rok później wznowić działalność. Odświeżono stare projekty, zatrudniono najlepszych inżynierów i tak oto Romet wrócił do korzeni, czyli ponownie jego rowery stały się synonimem klasy i dobrego stylu. A najlepsze jest to, że choć produkowane są na naprawdę dobry podzespołach, to ich cena jest nader korzystna. W końcu "polskie znaczy dobre".