0zł
5 najważniejszych zalet rowerów elektrycznych

5 najważniejszych zalet rowerów elektrycznych

Bieganie, ćwiczenia na siłowni czy nordic walking niewątpliwie nie mogą równać się przyjemnością, jaką daje jazda na rowerze. Przynajmniej my tak uważamy, a z tego, co wiemy, to Wy także. Ale jak wiadomo "nie od razu Rzym zbudowano", zatem nie każdy ma tak samo dobrą kondycję, by móc jeździć na jednośladach od świtu do zmierzchu. Swoją drogą każdy z nas jest inny, co oznacza także, że preferuje inny rower. Czy można powiedzieć, że są jednoślady uniwersalne, które spodobają się każdemu? Pewnie nie, ale można na pewno powiedzieć, że rowery elektryczne posiadają wiele zalet i należy poznać 5 najważniejszych, by dojść do wniosku, że...

Zaleta 1: dobry wybór, nawet gdy nie masz dobrej kondycji 

Skoro już wspomnieliśmy, że nie każdy ma dobra kondycję, to musimy też wspomnieć, że nie oznacza to wcale, że trzeba rezygnować z wycieczek rowerowych czy dłuższych dystansów. W końcu zawsze można wybrać rower elektryczny, gdyż dzięki wspomaganiu, czyli silnikowi, pokonywanie dłuższych tras jest możliwe i banalnie proste. Wspomaganie owszem ułatwia "pracę", ale nadal jednak trzeba pedałować, choć przy okazji można mniejszym nakładem sił rozpędzić się, choć w przypadku szybkości ograniczeniem jest prawo. Warto wiedzieć, że w Polsce    rower elektryczny może mieć maksymalną moc 250 W i osiągać maksymalną prędkość generowaną przez silnik  wynoszącą 25 km/h. W Stanach Zjednoczonych sytuacja wygląda nieco inaczej i dopuszczalna prędkość wynosi      32 km/h. Niemniej i tak szybkość jest spora, a wysiłek przy tym minimalny.

Zaleta 2: rower elektryczny jest świetnym wyborem dla wszystkich

Wiele osób, choć bardzo chce, nie może się forsować. Choroby serca czy nadciśnienie, ale też wiele innych przypadłości sprawia, że nie można pozwolić sobie na duży wysiłek, gdyż zwyczajnie jest on szkodliwy. Na szczęście nie oznacza to także, że trzeba zrezygnować z jazdy na rowerze, bo zamiast klasyka można wybrać właśnie e-bike. Oczywiście ten pomysł należy skonsultować z lekarzem, ale jeżeli on nie będzie mieć nic przeciwko temu, to nie pozostaje już nic innego jak kupić rower elektryczny i cieszyć się z przyjemności, jaką daje. Ba! Nawet babcia czy dziadek może jeździć na takim rowerze, zatem może warto zorganizować wspólną wycieczkę z seniorami rodu i fajnie spędzić czas?

Zaleta 3: dla każdego coś fajnego

Rower elektryczny "nie jedno ma imię" – w końcu można wybrać rower elektryczny szosowy, górski czy miejski. Możliwości je wiele. A to oznacza, że każdy znajdzie rower idealny dla siebie. Jeżeli lubicie długie wycieczki i cenicie wygodę, to postawcie na rower trekkingowy elektryczny. Z kolei dla ceniących szybkość, lekkość i niskie opory idealnie sprawdzi się model elektryczny w wersji szosowej. Do poruszania się po mieście najtrafniejszym wyborem będą rowery elektryczne miejskie. A do jazdy po trudnym terenie czy w górach? Oczywiście e-bike górskie. 

Zaleta 4: dla siebie i przyrody, a także dla portfela

Zamiast dojeżdżać wszędzie samochodem, warto wybrać e-bike. Rower elektryczny jest dosyć szybki, zatem może być świetnym środkiem transportu do pracy. Dzięki niemu można z łatwością pokonać korki, a raczej je ominąć. Ale przy tym można też sporo zaoszczędzić. Cena benzyny jest wysoka, a ładowania roweru elektrycznego już nie.  Pomyślcie tylko, że jedno naładowanie baterii i to do pełna kosztuje około 0,60 zł, a pełne ładowanie pozwala na przejechanie nawet 120 km. Zatem różnicę odczujecie bardzo szybko w portfelu i to na plus! A do tego jeszcze zrobicie coś dobrego dla środowiska, w końcu chyba nie trzeba nikogo przekonywać, że samochody zatruwają powietrze i przyczyniają się do powstania dużego problemu, jakim jest smog. 

Zaleta 5: rowery elektryczne są modne

Cóż można powiedzieć? Na pewno to, że moda rzecz ważna, dla jednych bardzo, dla innych mniej, a dla jeszcze innych aż za bardzo. Ale można też powiedzieć, że rowery elektryczne są modne, zatem to dobry wybór dla wszystkich, którzy modą czy aktualnymi trendami się kierują. E-bikes są nowoczesne, świetnie się prezentują no i dobrze wychodzą na zdjęciach na Instagramie. Ale przede wszystkim jazda na nich świetnie wpływa na zdrowie i to zarówno to fizyczne, jak i psychiczne. 

Czas więc dokończyć nasze zdanie. A mianowicie należy poznać 5 najważniejszych zalet rowerów elektrycznych, by dojść do wniosku, że są one super.