Nowy czy używany? Który rower warto kupić?

Nowy czy używany? Który rower warto kupić?

Wiele osób planujących zakup roweru często zadaje sobie pytanie: czy kupować używany, czy nowy? Chociaż atrakcyjność używanych rowerów często wynika z ceny, w przyszłości mogą wiązać się z nimi ukryte koszty. Zakup nowego roweru, pomimo że droższy w początkowej fazie, rekompensuje gwarancją i obsługą posprzedażną ze strony sprzedawcy lub producenta.

rower używany — zakup obarczony ryzykiem

Używane rowery często mogą wydawać się okazyjne, ale jeśli nie wiesz, czego dokładnie szukasz i nie do końca wiesz, na co należy zwrócić szczególną uwagę, łatwo o nieudany zakup. Możesz nie wiedzieć, kiedy ostatni raz serwisowano rower, jak długo i w jakich warunkach układ napędowy był eksploatowany lub czy rama może mieć pęknięcie. Nie zawsze też możemy być pewni legalnego pochodzenia takich rowerów.

Koszty serwisu roweru nie są niskie. O ile podstawowa usługa regulacji może wynieść nie więcej jak 100 zł, to już kompleksowy serwis roweru kosztuje 300-400zł. Wydatek może być jeszcze większy, jeśli komponenty w rowerze będą wymagały wymiany na nowe. W rowerze używanym trzeba liczyć się z tym, że napęd będzie na tyle zużyty, że pozostanie nam tylko jego wymiana. Nowy łańcuch i kaseta to kolejne obciążenie dla naszego budżetu. Wysokiej klasy kasety do rowerów górskich lub szosowych mogą kosztować nawet paręset złotych. Koszty serwisu mogą być jeszcze większe, jeśli dojdzie do tego wymiana łożysk sterów lub suportu.

serwis roweru

Pęknięcie ramy może być nie tylko kosztowne, ale także bardzo niebezpieczne. Jeśli rama pęknie, nie będzie szans na jej uratowanie. Kupując rower z drugiej ręki, niezwykle ważne jest, aby przeszukać ramę pod kątem pęknięć. Niewielkie pęknięcie szybko może przerodzić się w większe i spowoduje katastrofalną awarię.

rower nowy — pewność

Kupując nowy rower, możesz mieć pewność, że zarówno rama, jak i komponenty nie były wcześniej używane, a zatem nie są obarczone ryzykiem nagłej awarii. Zawieszenie nigdy nie pracowało, rama jest nieskazitelna. Masz pewność, że Twój rower jest niezawodny i nie musisz się martwić o żadne awarie.

Jeśli masz problemy z zupełnie nowym rowerem to w rowerzysta.pl oferujemy wsparcie posprzedażowe. Marki, z którymi współpracujemy, wierzą w swoje produkty i jeśli masz jakiekolwiek problemy, możemy je rozwiązać przy minimalnym wpływie na Twój portfel. Nasz zespół składa się z rowerzystów pasjonatów i rozumiemy, jak dużym problemem może być brak roweru, dlatego dbamy o to, aby jak najszybciej przywrócić Ci sprawny rower.

zakup roweru

Ponadto, decydując się na zakup nowego roweru w naszym sklepie, możesz liczyć na fachowe doradztwo. Pomożemy znaleźć odpowiedni rower do Twoich potrzeb. Odpowiednio dobierzemy rozmiar ramy i kół. Podpowiemy w wielu technicznych kwestiach, ale także na temat prawidłowego użytkowania roweru.

w podsumowaniu

Zakup używanego roweru ma swoje plusy i minusy. Podobnie zresztą jak to ma miejsce przy zakupie nowego jednośladu. Jednak w tym drugim przypadku, jest to zdecydowanie mniej ryzykowne, a w dłuższej perspektywie może okazać się bardziej opłacalne. Decydując się na zakup używanego roweru, należy zachować ostrożność. W końcu za takim zakupem przemawia niższa cena, a z pewnością nikt nie chce już na samym początku ponosić dużych kosztów na naprawę czy wymianę części. Nie oznacza to jednak, że wśród ogłoszeń ze sprzedażą używanych rowerów nie ma "perełek".

Zakup nowego roweru pozwoli nam zachować spokój ducha, gdyż możemy być pewni jakości naszego jednośladu. Dodatkowym wsparciem będzie gwarancja zarówno na ramę, jak i komponenty. Nie pozostaje zatem nic innego, jak udać się na przejażdżkę, nie martwiąc się o to, co może się wydarzyć.

kobieta z rowerem

0zł