0zł

Filtruj według

Wzrost

Wzrost

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 4 499,00 zł - 9 998,00 zł

Marka

Marka

Kolory

Kolory

Rozmiar

Rozmiar

Amortyzator przód

Amortyzator przód

Amortyzator tył

Amortyzator tył

Hamulec tarczowy

Hamulec tarczowy

Rok

Rok

Płeć

Płeć

Rama (materiał)

Rama (materiał)

Ilość biegów

Ilość biegów

Pojemność baterii

Pojemność baterii

Umiejscowienie silnika

Umiejscowienie silnika

Umiejscowienie baterii

Umiejscowienie baterii

Darmowa

dostawa rowerów

4.9/5.0

Ocena na Opineo

Rowerowy

pakiet korzyści

Korzystne

raty lub leasing

Bezpieczne

płatności online

Aktywne filtry

  • Cena: 4 499,00 zł - 9 998,00 zł

Co sprawia, że nowoczesne rowery elektryczne nie są jeszcze codziennością na naszych ulicach? Powodów jest kilka. Oczywiście wpływ na to ma wyższa cena takich pojazdów, ale głównym powodem takiego stanu rzeczy jest fakt, że rower elektryczny to na naszym rynku wciąż nowość technologiczna. Ludzie zaś potrzebują czasu, aby przywyknąć do zmian i zaakceptować innowacje. Zapoznanie się z zaletami takiego rozwiązania może jednak sprawić, że rower elektryczny stanie się ciekawą i bardzo praktyczną alternatywą. Co zatem sprawia, że warto zwrócić uwagę na rowery ze wspomaganiem elektrycznym?

Podstawowym atutem rowerów napędem elektrycznym jest to, że specjalnie zaprojektowany silnik wspomaga cyklistę podczas jazdy, zapewniając mu wysoki komfort i możliwość zredukowania wysiłku. To zaś niezwykle przydatna cecha w przypadku aktywnych osób starszych lub innych osób ze słabszą kondycją fizyczną. Łatwo sobie wyobrazić, jak dużym ułatwieniem dla seniorów jest rower elektryczny oraz jak przyjemnie wracać do domu po długim dniu pracy, nie martwiąc się o dodatkowy wysiłek.

Wątpliwości wśród fanów jednośladów budzi także ekonomiczny aspekt eksploatacji rowerów z silnikiem elektrycznym. Nie należy jednak obawiać się wysokich kosztów. Średni koszt naładowania baterii stosowanych w tych konstrukcjach to około 30-80 groszy. Na jednym ładowaniu – w zależności od modelu – przejechać można średnio od 30 do 80 km. Oznacza to, że rower elektryczny jest niezwykle oszczędny, nawet jeżeli ze wspomagania korzystamy nieustannie. Warto bowiem dodać, że rowery elektryczne nie wymagają ciągłego używania zainstalowanego silnika – jest to opcja, z której korzystać można w zależności od indywidualnych potrzeb. Rowery elektryczne to także bardzo ciekawa propozycja dla osób mieszkających w miejscowościach, gdzie często zdarzają się strome podjazdy.

Jednak czy taki pojazd to nadal rower i można poruszać się nim po ścieżkach rowerowych? Tak. W 2011 roku w życie weszła nowelizacja ustawy o ruchu drogowym, która jasno precyzuje nową definicję roweru. Zgodnie z nowymi przepisami rower może być wyposażony w pomocniczy napęd elektryczny o określonych parametrach. Zatem kupując rower elektryczny nie mamy żadnego problemu z legalnym poruszeniem się po ścieżkach rowerowych czy koniecznością otrzymywania jakichkolwiek dodatkowych zezwoleń i uprawnień. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zmienić klasyczne „dwa kółka” na nowoczesny rower elektryczny. Sprawdź ofertę tanich rowerów elektrycznych w naszym sklepie rowerzysta.pl. W ofercie posiadamy modele damskie jak i męskie, tylko sprawdzonych i cenionych marek.

Więcej
Mniej