0zł

Filtruj według

Wzrost

Wzrost

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 549,00 zł - 2 249,00 zł

Marka

Marka

Kolory

Kolory

Rozmiar

Rozmiar

Amortyzator przód

Amortyzator przód

Amortyzator tył

Amortyzator tył

Hamulec tarczowy

Hamulec tarczowy

Rok

Rok

Dla kogo

Dla kogo

Ilość biegów

Ilość biegów

Darmowa

dostawa rowerów

4.9/5.0

Ocena na Opineo

Rowerowy

pakiet korzyści

Korzystne

raty lub leasing

Bezpieczne

płatności online

Aktywne filtry

Wybór roweru dla dziecka powinien być zależny nie tylko od wieku, lecz także od umiejętności. Dlatego kupując jednoślad, trzeba dopasować go także do umiejętności pociechy, wszak każde dziecko rozwija się inaczej i posiada inne umiejętności psychomotoryczne. Rowery 20" dedykowane są dla tych w wieku 6-8 lat i w ten kategorii można kupić zarówno modele dwukołowe, jak i rowery z bocznymi kółkami, doposażone dodatkowo w popychacz, inaczej zwany też prowadnikiem. 

Rower do nauki i dla zabawy

Jazda na rowerze powinna sprawiać dziecku frajdę i dawać przyjemność, a przy tym uczyć koordynacji ruchowej czy myślenia przestrzennego. Jednak trzeba też zauważyć, że każde dziecko jest inne i rozwija się w swoim czasie. Zatem jeżeli nadal ma problem z utrzymaniem równowagi, to lepiej wybrać dla niego model z bocznymi kółkami, które później można odkręcić. Podczas nauki można także używać prowadnika, dzięki któremu łatwiej mu będzie utrzymać równowagę. Z kolei dla starszaków, które już dobrze sobie radzą, można zakupić jednoślad bez dodatkowego zabezpieczenia. Tak samo wygląda sprawa z hamulcami, bo w tej kategorii, a więc rowerów 20-calowych dla dzieci 6-8 lat, są warianty z hamulcami torpedo, a więc umieszczonymi w pedale, bądź też już takimi na kierownicy, a więc wybór powinien być uzależniony od zdolności. Zatem takie rowery służą do nauki jazdy, ale i rozwoju nowych umiejętności, a przy tym pokonywania trudności i gwarantują  świetną zabawę.

Wybierz najlepszy rower dla Twojego dziecka

Wszystkie rowery 20" dla dzieci w wieku 6-8 lat z oferty naszego sklepu Rowerzysta.pl są najwyższej jakości i wyróżniają się także kunsztem wykonania i bardzo przyjemną dla oczu estetyką, która jest niezwykle atrakcyjna dla każdego dziecka. Intensywne, przejrzyste  kolory, czy doposażenia, np. w formie w koszyczka. zachwycą Waszego syna czy córka.  Oczywiście nie bez znaczenia jest waga, dlatego też wszystkie jednoślady są stosunkowo lekkie. Kolejną zaletą jest geometria rowerowej ramy, która jest wygięta i pochylony w tylnym kierunku, co ułatwia wsiadanie i zsiadanie bez obaw o urazy.